Přelom měsíců nám přinese změnu počasí a tak se všichni milovníci pravé zimy, mohou těšit na sněhovou pokrývku a pořádně mrazy.

Tlaková níže, která začne na naše území proudit od severu s sebou přinese již ve středu sněžení na více místech Slovenska, dokonce se na sněhové srážky mohou připravit i níže položené oblasti.

Jak informuje portál imeteo.sk, sněžit začne od severu v poobedených až nočních hodinách a srážky se budou postupně přesouvat směrem na jih.

Nejméně sněhových srážek se ale očekává na jihu středního Slovenska, které bude v závětří. Naopak z vydatného sněžení se může těšit sever a horské oblasti, kde do víkendu napadne od 10 do 20 centimetrů nového sněhu, ve vyšších polohách 35, v návětrných stranách hor až kolem 50 centimetrů.

Ve čtvrtek se tak probudíme do zasněženého rána, ale v nižších polohách se vlivem oteplení přes den roztaje. Déšť se v noci opět může změnit na sníh. ČHMÚ dokonce vydal i výstrahu 1. stupně před sněžením pro Banskobystrický, Ústecký a Středočeský kraj, 2. stupně pro Zlínský kraj. Kromě toho potrápí naše území i silný vítr.

shmu

O víkendu začnou srážky ustupovat a při vyjasněné obloze se i pořádně ochladí. V sobotu se noční teplota bude pohybovat kolem -4 až -9, v dolinách a kotlinách místy -14 stupňů. Z neděle na pondělí bude ještě mrazivější a to -7 až -12, v dolinách a kotlinách -17, na horách až -20 stupňů.