Citron považujeme za jedno z nejužitečnějších druhů ovoce na světě. Někteří lidé ho nazývají i superpotraviny a toto označení si právem zaslouží…

Citronovníky patří mezi nejstarší kultivované rostliny, jejichž plody využívali k léčbě již mnohé starověké civilizace.

Citron je bohatý na vitamíny C, A, B1, B6 a minerály jako draslík, hořčík, fosfor, vápník. Obsahují i jiné zdraví prospěšné látky, například bioflavonoidy, pektin a kyselinu listovou.

Zdravotní účinky citronu:

Citrony jsou velmi efektivní při prevenci a léčbě mnoha onemocnění. Mají pozitivní vliv na žaludek, střeva, játra i celkový imunitní systém.

Toto pozoruhodné ovoce má celou paletu využití na zlepšení zdraví. Je nejen výborným antiseptikem, ale účinně také snižuje v těle horečku a jiné záněty.

Šťáva a kůra citronu mají příjemnou kyselou chuť a v těle působí jako určitý nárazník, v rámci kterého dokáží snižovat hyperaktivitu žaludku při tvorbě nadměrné kyseliny.

Kůra citronu obsahuje navíc vonné těkavé esenciální oleje, které uvolňují stažené krevní cévy.

Tyto oleje jsou také velmi přínosné na zmírňování a potlačování bolestí kloubů a nervů, protože mají silný protizánětlivý účinek.

Dnes vám prozradíme jeden trik na snížení zánětů a potlačení chronické bolesti za použití citronové kůry.

Tento trik můžete aplikovat dvěma způsoby:

1. Citronová kůra a olivový olej

Vezměte kůru z citronu (nejlépe v bio kvalitě), dobře ji umyjte ve vlažné vodě a umístěte do sklíčka.

Pak ji zalijte olivovým olejem, sklíčka uzavřete a nechte stát 2 týdny. Po jejich uplynutí váš léčivý olej je hotový, připravený na aplikaci.

Použijte ho tak, že si ho vmasíruje do pokožky nad problémovým místem, převažte gázou a nechte působit přes noc.

Ráno byste se měli probudit již bez bolestí.

2. Nastrouhaná citronová kůra

Vezměte omytou citronovou kůru a nastrouhejte ji na struhadle. Potřebujete nastrouhat jen vrchní žlutou část kůry, ne vnitřní bílou.

Nastrouhanou kůru naneste na zapálený kloub, šlachu nebo jiné bolavé místo, převažte obvazem a nechejte působit 2 hodiny.

Po této době by se bolest měla výrazně zmírnit, či dokonce úplně zmizet.