Šťastný domov je relace, která na Markíze plní sny lidí, kteří nemají prostředky k tomu, aby si dokázali pomoci sami.

Na čele s moderátorkou Janou Hospodárovou se tým pracovníky každý týden vydává do nové domácnosti, které pak zrekonstrují příbytek. Často se dostanou do obydlí, které nesplňuje ani základní podmínky potřebné pro slušný život. Tak tomu bylo iv případě rodiny Janečkovcov.

Rozvedená matka tří dětí, Anna Janečková, žila se svou rodinou v zanedbaném domě v obci Vrbovce. Museli žít ve stísněných prostorech domu s plesnivé stěnami a toaletou na dvoře. Padesátiletý dům jim televize pomohla zrekonstruovat, a jeho prodejní cenu tak zvýšila o desítky tisíc eur.

Rodina Janečkovcov v relácii Šťastné bývanie

Utrápená matka dva syny a dcery v epizodě, kterou měli diváci možnost vidět na obrazovkách televize 17. ledna 2017, uvedla, že je pro ni finančně nereálné jakkoli

pomoci zlepšit katastrofální podmínky jejich obydlí. Kromě toho se vyjádřila, že sama prožívá dny, během kterých přemýšlí, zda život význam nebo ne.

Dom Anny Janečkovej

Pomoc Markízy byla v domácnosti více než vítaná a rodina projevila obrovskou vděčnost. Neprošly však ani dva měsíce od odvysílání epizody a Anna se již rozhodla svůj předělán dům prodat! Na stránce realitní agentury totiž visí inzerát s nabídkou domu ve Vrbovce za 66 000 eur. U inzerátu jsou kromě ceny uvedeny i rekonstrukce, které byly na domě provedeny.

Vynalézavá matka tedy zřejmě využila situaci a do relace se přihlásila jen proto, aby mohla na obnoveném domě vydělat.