Osmá série reality show Farma, kterou vysílá TV Markíza, za sebou první týden vysílání. Televize se s jedním z největších projektů letošního televizního jara trápí, když Farma 8 začala na historicky nejnižších číslech sledovanosti a ani v prvním týdnu nedokázala ve velkém diváků zaujmout. Kromě toho se Markíza opět nevyhnula chybě ve vysílání této show, kterou často opakovala i v předešlých sériích.

Konkrétně jde o poslední díl týdne, ve kterém by se diváci měli dozvědět kdo bude druhým duelantem a kdo nakonec duel prohraje. V předchozích sezónách Markíza často nechtěně ukázala jméno druhého duelanta, sluhu nebo dokonce farmáře týdne, ještě den před odvysíláním, v upoutávkách. Ani teď se chybě

nevyhnula, i když způsob prozrazení byl jiný.

Televize Markíza, podobně pokud TV JOJ, začíná používat na interakci s diváky mobilní aplikaci. Vmohli diváci hlasovat, který z duelantu by se měl vrátit na Farmu. Markíza k této aktivitě povzbudila diváků přes grafiku ve vysílání, která kromě otázky obsahovala i jména obou soutěžících a průběžný stav diváckého hlasování v procentech.

farma-8-grafika-mobilna-aplikacia-duel

Problémem bylo, že grafika se na obrazovce objevila v době, kdy diváci ještě nevěděli, kdo bude druhým duelantem. Diváci si už z těchto nechtěných spoilerů dělají na sociálních sítích vtipy, někteří si stěžují i na manipulaci v duelu, když podle nich vyhrál Miro, kvůli svému svéráznýmu chování, které diváky nalákat ke sledování.