Využití Alpy

Alpa je směs alkoholu, éterických olejů, různých bylinek a silic a aromatických, většinou mentolových látek. Na trhu můžete najít více druhů alpy, ale většina z nás asi zná tu klasickou. Vyrobena je pouze z přírodních látek nalézt ji můžete v obchodech, drogeriích a také v lékárnách.

Zbaví vás bolesti

Nic nového pod sluncem! Alpa v první řadě slouží k tomu, aby nás zbavila bolesti. Potíráme si s ní modřiny, otoky a bolestivá místa na těle. Jemná masáž nám vždy uleví. Pomáhá také při revmatických bolestech a bolestech kloubů. Moje babička měla Alpu vždy u postele a večer si jí natírala nohy. Má i chladivý účinek, což je obrovský benefit.

Na bolavé zuby

Když jsem byla malá a náhodou mě bolel zub, babička mi naordinovala léčbu Alpou. Kousek vaty namočila v tomto roztoku a já jsem si ji přiložila na bolavý zub. Sice mi neuzdraví kazy, ale bolest utišila, a to bylo tehdy nejdůležitější. Zejména když byl víkend a já jsem neměla jako jít k zubaři. Alpa je skvělá i jako ústní voda. Poradí si se zápachem z úst, se zapálenými dásněmi, a také s některými infekcemi ústní dutiny.

Na chřipku a kašel

Mnozí z nás si ještě pamatují roztok s Alpou, který jsme kloktali, když nás trochu bolelo v hrdle. Alpa má protizánětlivé účinky, a tedy dobře “vyštípala” všechny bacily v hrdle. Při nachlazení byla velkou výhodou mentolová vůně, která dobře uvolnila dutiny.

Do koupele proti únavě

Pokud máte pocit, že na vás jde únava, případně jste měli náročný den v práci, není nic lepšího než masáž Alpou, případně je fajn nalít si za štamprlíky do koupele. Masírovat byste si měli klouby a například i okolí šíje a spánků. Nevěřili byste, jak vás Alpa ve vaně dokáže vzpružit.

Pokračování na další straně …