Gestapo za druhé světové války eBook

Fatimma.cz Gestapo za druhé světové války Image

INFORMACE

Gestapo za druhé světové války je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Klaus-Michael Mallman. Přečtěte si s námi knihu Gestapo za druhé světové války na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2010

NÁZEV SOUBORU: Gestapo za druhé světové války.pdf

VELIKOST SOUBORU: 9,39 MB

ISBN: 9788020018564

POPIS
Tajná státní policie (Geheime Staatspolizei, Gestapo) je považována za represivní orgán par excellence a zkratkové slovo Gestapo se po celém světě dávno stalo synonymem teroristických tajných policií vůbec; přesto však trvalo téměř padesát let, než se tato instituce stala předmětem širokého historicko-empirického výzkumu. Ústředním tématem této knihy je působení Gestapa za války. V centru pozornosti všech celkem 27 příspěvků stojí teror Bezpečnostní policie jak na "domácí frontě", tak v okupované Evropě. Jde přitom na jedné straně o otázku diskutovanou také ve výzkumu stalinismu, jaký je poměr mezi periferií a centrem a jak teror na periferii zpětně působil směrem do nitra Německa, na druhé straně o reciproční, v žádném případě jednosměrný poměr teroru nařízeného "shora" a teroru praktikovaného "dole". Tyto otázky jsou zkoumány ve čtyřech tematických blocích. Práci uzavírá velmi fundovaný příspěvek obou vydavatelů tohoto díla, bilancující stav současného výzkumu Gestapa.
STÁHNOUT ČÍST
Gestapo za druhe svetove valky | Sleviste.cz
Do konce druhé světové války zbývalo pár dnů a nacisté stupňovali teror. Lidé z Ploštiny, Prlova, Vařákových Pasek či Javoříčka byli mučeni a upalováni. "Neřekli jste, kde jsou partyzáni, tak budete viset. Pak nahnali rodinu Ondráškovu do hospody a zaživa je upálili.
Gestapo za druhe svetove valky | Sleviste.cz
Universum Otázka cti - Letci RAF za druhé světové války - Lynne Olson . Kniha Otázka cti, s podtitulem Zapomenutí hrdinové druhé světové války, strhujícím způsobem předkládá úchvatný a dobrodružný příběh polských pilotů za druhé světové války. Ti uprchli z nacisty porobeného Polska a sehráli klíčovou úlohu při bitvě o Británii v roce 1940.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY