Smuteční svíce pro Paříž eBook

Fatimma.cz Smuteční svíce pro Paříž Image

INFORMACE

Smuteční svíce pro Paříž je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Bruce Marshall. Přečtěte si s námi knihu Smuteční svíce pro Paříž na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2008

NÁZEV SOUBORU: Smuteční svíce pro Paříž.pdf

VELIKOST SOUBORU: 2,87 MB

ISBN: 0

POPIS
Román Smuteční svíce pro Paříž zachycuje maloměšťácké prostředí Paříže těsně před její kapitulací v roce 1940. Autorův průzračný a jasný styl, protknutý precizní a jemnou ironií, vtahuje čtenáře do mnohých dramat lidských životů. Najdeme zde například účetního Bigoua, skrývajícího svou dobrosrdečnost ze strachu, aby nebyl považován za slabocha; jeho vzdorovitou a energickou dceru Odettu; stále nabroušeného Chanuho; zatrpklého zmrzačeného válečného veterána Bacqueroëta; optimistu Latérada a nadšeného revolucionáře Verneuile. Všechny tyto postavy jsou dezorientované, citově vypjaté, bezmocně přihlížející pohřbu svého národa. Kniha konfrontuje moderního člověka především s jeho pasivitou. Ukazuje, že vítězství a porážky, rozkvět a úpadek společnosti nejsou jen důsledkem diktátu vedoucích představitelů státu, ale také ovocem skutků řadových občanů. Neboť "velikost národa je souhrnem neviditelné dobroty jednotlivců".
STÁHNOUT ČÍST
Smuteční svíce pro Paříž - Bruce Marshall - Megaknihy.cz
Je spousta témat které byli dřív tabu a dnes se o nich mluví běžně, přesto je téma-SMRT a POHŘEB, na které se moc lidí nechytá a pokud o tom mluví, tak jsou pro společnost tak trochu divní. Asi každý z nás se dostane do situace, že jde někomu na pohřeb nebo jej dokonce musí organizovat.
Smuteční svíce pro Paříž - iKarmel.cz
Koupit Koupit eknihu. Román Smuteční svíce pro Paříž zachycuje maloměšťácké prostředí Paříže těsně před její kapitulací v roce 1940. Autorův průzračný a jasný styl, protknutý precizní a jemnou ironií, vtahuje čtenáře do mnohých dramat lidských životů.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY