Stasiland eBook

Fatimma.cz Stasiland Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Stasiland! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Stasiland a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2013

NÁZEV SOUBORU: Stasiland.pdf

VELIKOST SOUBORU: 5,15 MB

ISBN: 9788073916671

POPIS
V roce 1989 padla berlínská zeď a krátce na to se rozdělené Německo znovu sjednotilo. Přestala existovat Německá demokratická republika. V zemi, kde se nejvyšší velitelství tajné policie doslova přes noc změnilo v muzeum a kde jeden z padesáti občanů donášel na své spoluobčany, čekají na své zveřejnění tisíce příběhů. Anna Funder vypráví ty nejzajímavější z nich: o svém setkání s dívkou Miriam, která jako šestnáctiletá málem rozpoutala třetí světovou válku, nebo s mužem, který vyznačil linii budoucí berlínské zdi. Autorka popisuje ztracenou zemi, v níž groteskně přerostlá a všemocná tajná policie Stasi, která ovládala a v mnoha případech nakonec i zničila životy jejích občanů, zasahuje do všech sfér lidského života. Ačkoli dramatická výstavba a barvitost dějů by prozrazovala románové ambice, jedná se o literaturu faktu.
STÁHNOUT ČÍST
WW3RP: Stasiland | nebulous
Všechny informace o produktu Kniha Stasiland - Příběhy ze země za berlínskou zdí, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Stasiland - Příběhy ze země za berlínskou zdí.
Stasiland - Anna Funder | Kniha na Alza.cz
Stasiland by Anna Funder is a book first published in 2003 about individuals who resisted the East German regime, and others who worked for its secret police, the Stasi.It tells the story of what it was like to work for the Stasi, and describes how those who did so now come to terms, or do not, with their pasts.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY