Dějiny psychologie eBook

Fatimma.cz Dějiny psychologie Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Dějiny psychologie! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Dějiny psychologie a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2000

NÁZEV SOUBORU: Dějiny psychologie.pdf

VELIKOST SOUBORU: 5,55 MB

ISBN: 8073671751

POPIS
Velmi čtivě napsané vyprávění o historii psychologie. Autorovi se podařilo spojit novinářskou srozumitelnost s velkým množstvím informací o psychologii. Vznikl tak nezjednodušený a současně zajímavý příběh o objevování lidské duše. Jednotlivé psychologické teorie podává autor jako vyprávění o konkrétních osobách a jejich práci. Autor sleduje rozvoj psychologie i podle jejích jednotlivých disciplín. Postupně se věnuje psychologii osobnosti, vývojové a sociální psychologii, psychologii vnímání, zkoumání motivace a emocí, kognitivní psychologii a nakonec psychoterapii. V závěrečné části knihy se autor zabývá problémem zneužitelnosti psychologie. Předkládá příklady zneužití psychologie ve výchově, reklamě, soudnictví a zamýšlí se nad některými důsledky psychologického zkoumání pro dnešek.
STÁHNOUT ČÍST
Dějiny psychologie - Seminarky.cz
Autor sleduje rozvoj psychologie i podle jejích jednotlivých disciplín. Postupně se věnuje psychologii osobnosti, vývojové a sociální psychologii, psychologii vnímání, zkoumání motivace a emocí, kognitivní psychologii a nakonec psychoterapii.
Dějiny psychologie - Morton Hunt | Databáze knih
Dějiny psychologie. Kategorie: Psychologie. Typ práce: Zápisky z přednášek. Škola: nezadáno/škola není v seznamu. Charakteristika: Práce popisuje vývoj psychologie od předvědeckého období až po současnost. Věnuje se proměnám pojetí duše v dějinách. Charakterizuje různé prvky nauk, které se zabývaly oblastmi, které ...
SOUVISEJÍCÍ KNIHY