Jak se žije dětem s postižením eBook

Fatimma.cz Jak se žije dětem s postižením Image

INFORMACE

Hledáte knihu Jak se žije dětem s postižením? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2001 a autorem je Helena Chvátalová? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2001

NÁZEV SOUBORU: Jak se žije dětem s postižením.pdf

VELIKOST SOUBORU: 3,78 MB

ISBN: 8071785881

POPIS
Čtrnáct rozhovorů s rodiči dětí s postižením nechává nahlédnout do problematiky pěti typů postižení.Všechny rozhovory se dotýkají tří základních okruhů problémů, s kterými se rodiče takových dětí musí zabývat.Prvním problémem je vyrovnávání se skutečností, že narozené dítě je jiné, než byly rodičovské představy, a pak cesta k bezpodmínečnému přijetí dítěte.Druhým problémem jsou otázky týkající se vzdělávání dítěte: Jak zařídit školní docházku, je vhodná integrace, kdy a jak?A konečně třetím, nikoli však nejmenším, problémem je zajištění budoucího života dítěte s těžkým postižením. Co s ním bude, až se rodiče o ně nebudou moci starat? Každý mladý člověk má přirozenou touhu se od rodičů odpoutat, v případě postižení či nemoci je tento proces nesmírně ztížen, ne-li přímo znemožněn. Jaké jsou možnosti zaměstnávání lidí s postižením, jak je společnost ochotna je přijmout?
STÁHNOUT ČÍST
Jak se žije dětem s postižením / Nejlevnější knihy
Jak se žije dětem s postižením. ... Kniha je tedy určena rodičům, prarodičům, přátelům dětí s postižením, organizacím pomáhajícím těmto dětem, zařízením, kde o tyto děti pečují, lékařům, studentům speciální pedagogiky, psychologie a sociální práce.
Specifikace Jak se žije dětem s postižením - Heureka.cz
Jak se žije dětem s postižením je publikace z nakladatelství Portál, ve které se autorka Helena Chvátalová zabývá problematikou pěti typů zdravotního postižení dětí ‒ Downův syndrom, zrakové postižení, sluchové postižení, svalová atrofie a DMO. Větší část knihy tvoří rozhovor s rodinným příslušníkem.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY