Rekanalizační terapie eBook

Fatimma.cz Rekanalizační terapie Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Rekanalizační terapie! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Rekanalizační terapie a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2013

NÁZEV SOUBORU: Rekanalizační terapie.pdf

VELIKOST SOUBORU: 8,61 MB

ISBN: 9788073453602

POPIS
Cévní mozkové příhody (CMP) patří k nejčastějším příčinám mortality a morbidity ve vyspělých zemích.Ischemické CMP tvoří cca 80 % všech mozkových příhod a jejich 30denní mortalita se pohybuje mezi 10 a 17 %, u pacientů s rozsáhlou lézí až 75 %. Výsledný zdravotní stav pacienta po ischemické CMP je závislý především na místě okluze tepny a rychlosti její rekanalizace. Časná rekanalizace je spojena s výrazně vyšší šancí na dobrý výsledný klinický stav po 90 dnech s výraznou redukcí mortality.Autorský kolektiv, vedený dvěma evropsky renomovanými neurology, ve své knize seznamuje lékaře relevantních oborů s nejmodernějšími metodami rekanalizační terapie, jako jsou intravenózní trombolýza, intraarteriální a kombinovaná trombolýza, neurointervenční techniky (trombektomie, angioplastika a stenting) nebo akutní karotické desobliterace; další možností endovaskulární (neurointervenční) léčby ischemické CMP je ultrazvukem potencovaná rekanalizace okludované tepny zvaná sonolýza.
STÁHNOUT ČÍST
Terapie akutní ischemické cévní mozkové příhody ...
rekanalizační terapie, musí být směrován do centra, schopného poskytnout intravenózní trombolýzu (v prvních 4,5 hodinách) nebi iálíblýbo event. intraarteriální trombolýzu čihiki mechanickou rekanalizaci (v prvních 6 - 8 hodinách).
Neurologie - Rekanalizační terapie akutní ischemické cévní ...
Rekanalizační terapie akutní ischemické cévní mozkové příhody. Kdo napsal knihu Rekanalizační terapie akutní ischemické cévní mozkové příhody? Autorem je David Školoudík, Daniel Šaňák. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY