Medovice a včely eBook

Fatimma.cz Medovice a včely Image

INFORMACE

Hledáte knihu Medovice a včely? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2016 a autorem je Oldřich Haragsim? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2016

NÁZEV SOUBORU: Medovice a včely.pdf

VELIKOST SOUBORU: 10,97 MB

ISBN: 9788020904140

POPIS
Na celkové produkci medu se u nás významně podílí tzv. lesní med. Je to med z medovice, sladké tekutiny, kterou včely sbírají na jehličí a listech stromů. Vytváří ji hmyz (mšice, červci, mery) žijící na lesních dřevinách. Příručka se podrobně zabývá všemi faktory produkce medovicového medu, tj. medovicí, biologií jejích producentů, hostiteli producentů (lesními dřevinami) i praktickými otázkami včelaření zaměřeného za získání maximálního výnosu medu.
STÁHNOUT ČÍST
Včelařská literatura : Medovice a včely
Medovice je... sladká, lepkavá tekutina, kterou sbírají včely na jehličí, listech a větévkách rostlin. Přinášejí ji do úlu a tvoří z ní med, který je znám široké veřejnosti pod názvem „lesní".
Medovice a včely - Oldřich Haragsim | Knihy na Martinus.cz
Včely medonosné jsou totiž hlavními opylovateli zemědělských plodin a na jejich činnosti závisí minimálně 30 % našich potravinových zdrojů. Obrovitá pole potřebují masivní opylování v poměrně krátkých časových úsecích, zejména na jaře, kdy je pro mnoho druhů jiných opylovatelů ještě příliš brzy.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY