Rostliny způsobující otravy eBook

Fatimma.cz Rostliny způsobující otravy Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Rostliny způsobující otravy! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Rostliny způsobující otravy a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2018

NÁZEV SOUBORU: Rostliny způsobující otravy.pdf

VELIKOST SOUBORU: 3,92 MB

ISBN: 9788024640501

POPIS
Kniha podává ucelené informace o jedovatých a potenciálně jedovatých rostlinách středoevropské flóry, o jejich identifikačních znacích, obsahových látkách odpovědných za toxicitu, projevech otravy a možnostech pomoci postiženému. Otravy rostlinami tvoří nevelký, ale stabilní podíl z celkového počtu intoxikací vyžadujících hospitalizaci. Několik konkrétních příkladů dokresluje úvodní kapitoly, které objasňují důvody toxicity některých rostlin, způsob určení příčiny otravy a obecné zásady terapie. V další části knihy je představeno a na barevných fotografiích zobrazeno téměř 300 druhů rostlin, které mohou za určitých podmínek poškodit zdraví člověka. Jedná se o původní středoevropské druhy či rostliny dávno zdomácnělé, ale i o druhy zavedené zcela nedávno nebo dovážené jako ozdobné rostliny do interiérů. Publikace je určena široké zdravotnické komunitě, především praktickým lékařům a lékárníkům, ale také učitelům či rodičům. Ti všichni mohou pomoci při identifikaci jedovaté rostliny, poskytnout pacientovi první pomoc a informaci o rostlině předat odbornému zdravotnickému pracovišti. Studentům medicíny, farmacie, biologie, botaniky či zemědělství a lesnictví nabídne tato kniha nový pohled na jejich obor.
STÁHNOUT ČÍST
Rostliny způsobující otravy - Luděk Jahodář | Knihy Dobrovský
Portaro - Webový katalog knihovny. Document has not been rated yet
Rostliny způsobující otravy - knihy.cz
ROSTLINY ZPŮSOBUJÍCÍ OTRAVY A ALERGIE -botanické názvy a účinky:: II.Exteriérové rostliny: ACONITUM /OMĚJ/ -XXIX= 4.a celá rostlina
SOUVISEJÍCÍ KNIHY