Proměny valdštejnské reprezentace eBook

Fatimma.cz Proměny valdštejnské reprezentace Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Proměny valdštejnské reprezentace! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Proměny valdštejnské reprezentace a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2016

NÁZEV SOUBORU: Proměny valdštejnské reprezentace.pdf

VELIKOST SOUBORU: 4,49 MB

ISBN: 9788074760822

POPIS
Dějiny významného šlechtického rodu Valdštejnů v 17. a 18. století nejsou jen dějinami ekonomickými či politickými, ale také dějinami přirozeného světa jedinců, kteří patřili k nejvyšší české aristokracii své doby. Předkládaná kniha nabízí pohled do každodennosti valdštejnských rezidencí, do reprezentačních strategií, jimiž se tento rod prezentoval vůči okolní společnosti, a do kulturní činnosti, kterou Valdštejnové podporovali. Snaží se odpovědět na otázky, jak česká šlechta doby barokní zacházela s vlastní minulostí, jak prožívala přítomnost na svých sídlech a jak rozvíjela vlastní zbožnost a zbožnost svých poddaných s vědomím věčného života po smrti. Tato kniha tak otevírá nanejvýš aktuální problematiku, jak a zda vůbec může člověk stimulovat u ostatních vnímání vlastní minulosti a jak lze zanechat budoucím generacím odkaz, v němž vymezí své místo v jejich paměti.
STÁHNOUT ČÍST
Kniha Proměny valdštejnské reprezentace | Moja-Kniha.sk
Dějiny významného šlechtického rodu Valdštejnů v 17. a 18. století nejsou jen dějinami ekonomickými či politickými, ale také dějinami přirozeného světa jedinců, kteří patřili k nejvyšší české aristokracii své doby. Předkládaná kniha nabízí pohled do každodennosti valdštejnských rezidencí, do reprezentačních strategií, jimiž se tento rod prezentoval ...
Proměny valdštejnské reprezentace - Jiří Hrbek od 272 Kč ...
Proměny valdštejnské reprezentace Autor: Hrbek, Jiří Nakladatel: Togga EAN: 9788074760822 ISBN: 978-80-7476-082-2 Popis: 1× kniha, brožovaná, 422 stran, česky Rozměry: 16,7 × 24 cm Rok vydání: 2016 (1. vydání)
SOUVISEJÍCÍ KNIHY