V já mě eBook

Fatimma.cz V já mě Image

INFORMACE

V já mě je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Dagmar Čaplingynová. Přečtěte si s námi knihu V já mě na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2007

NÁZEV SOUBORU: V já mě.pdf

VELIKOST SOUBORU: 8,34 MB

ISBN: 8072942387

POPIS
Základním tématem sbírky V já mě Dagmar Čaplyginové je básnící jazyk slov. Slov zbavených obvyklé služebnosti a tedy náhle jiných ve svých možnostech a proměnlivých vztazích mezi sebou navzájem a skutečností. „Jáma“ v názvu sbírky se pouhou předložkou a přetětím proměňuje ve vztahu k „já“ téměř magickým způsobem. Slovo pádu, záludnosti a pasti se drobným posunem otevírá zcela jiným možným významům. Básník Miloslav Topinka tento prostor za řečí nazývá „zářečím“, prostorem, „kde vzniká nová citlivost ke slovu, ke gestu, tvaru i zvuku.“ To vše platí v nejvyšší míře pro prvotinu Dagmar Čaplyginové. Jedním z výrazných rysů její poezie je hra se spodobou slov, s obnažováním a přisvojováním si jejich kořenů a nebo i jen jejich tušeného nebo slyšeného souznění. Ale pozor! Zážitky slov tu jsou zcela podřízeny autorčinu osobnímu prožitku, její vizi. A tak může čtenář například jen žasnout, kolik faset milostného vztahu jsou schopny ze sebe vydat slova „za řečí“. A pak je tu ovšem ještě jedna nepřehlédnutelná věc. Esprit autorky, v té míře v kraji vskutku vzácný.
STÁHNOUT ČÍST
Eva (34): Na seznamce jsem potkala vysněného muže. Ale v ...
A je tu zase. Další z pravopisných malérů. Ve škole nám nalili do hlavy správné psaní MĚ a MNĚ, ale spousta z nás v něm dodnes plave. Někdo lapá po dechu, když má psát MĚ/MNĚ uprostřed slova. Jiný plavec se pořádně zapotí při skloňování zájmena JÁ. Pokud se v této oblasti pravopisu cítíte jako ryba ve vodě, pak proplujete mým článkem hladce, tempo za ...
Mě, nebo mně? - erikahanackova.cz
A ona mě má opravdu v hrsti, dává mi ty nejhorší úkoly, kolikrát jsem v práci i dlouho po pracovní době. Využívá mě i pro své vlastní věci. Udělala si ze mě pomalu sluhu, každé ráno musí mít na stole uvařenou kávu, hned jak přijde do práce. Posílá mě pro své soukromé nákupy, na poštu. Udělala si ze mě poskoka.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY