Spolčení hlupců eBook

Fatimma.cz Spolčení hlupců Image

INFORMACE

Hledáte knihu Spolčení hlupců? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2019 a autorem je John Kennedy Toole? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2019

NÁZEV SOUBORU: Spolčení hlupců.pdf

VELIKOST SOUBORU: 3,14 MB

ISBN: 9788025730225

POPIS
Humoristické veledílo Johna Kennedyho Toola Spolčení hlupců si svůj název i štiplavý humor vypůjčuje u Jonathana Swifta a obohacuje jej o surrealistický rozměr americké grotesky a výraznou neworleanskou příchuť. Protagonista románu Ignácius J. Reilly je zvláštní zjevení, které snad v moderní literatuře nemá obdoby: třicetiletý, vrcholně nepraktický, obtloustlý milovník středověké teologie a geometrie, jenž opovrhuje povrchním moderním světem a vede proti němu svou osobní křížovou výpravu. Jednoho dne mu však jeho matka, u níž bydlí a na níž je existenčně závislý, uchystá strašlivé překvapení – Ignácius si musí najít práci. Ignácius je tak nucen překročit Rubikon, a od té chvíle pro něj není návratu: roztáčí se bláznivý kolotoč událostí a divokých dobrodružství, nezadržitelně směřující k dramatickému vyvrcholení.2. vydání.
STÁHNOUT ČÍST
Audiokniha Spolčení hlupců - Audioknihy ke stažení
Profil kapely Spolčení Hlupců (alternative-power) z města Teplice, obsahující písničky k poslechu, mp3, koncerty, alba, videoklipy, texty a fotky.
Spolčení Hlupců - Úvod | Bandzone.cz
Román Spolčení hlupců dokončil v roce 1967, ale žádné nakladatelství neprojevilo o rukopis zájem. Toole poté propadl vleklé depresi a v roce 1969 spáchal sebevraždu. Prvního vydání Spolčení hlupců dosáhla jeho matka až v roce 1980.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY