Obětní beránek - Generál Percival ze Singapuru eBook

Fatimma.cz Obětní beránek - Generál Percival ze Singapuru Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Obětní beránek - Generál Percival ze Singapuru! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Obětní beránek - Generál Percival ze Singapuru a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: none

NÁZEV SOUBORU: Obětní beránek - Generál Percival ze Singapuru.pdf

VELIKOST SOUBORU: 7,94 MB

ISBN: 0

POPIS
Kniha přibližuje život a vojenskou kariéru generála Percivala, o němž je u nás známo především to, že 15. února 1942 vydal Japoncům Singapur spolu s pětaosmdesáti tisíci britskými, indickými a australskými vojáky. Churchill o pádu Singapuru prohlásil, že je to jedna z "největších katastrof a nejhorších kapitulací v britské historii". Tato kapitulace vrhla stín na až dosud velmi dobrou reputaci generála Percivala. Autor knihy ukazuje, jak snadno byla na tohoto generála svalena odpovědnost za pád Singapuru a jak rychle byl odepsán dříve oblíbený a protěžovaný voják. Přitom jiní se na této katastrofě provinili daleko více a určitý díl odpovědnosti nese i sám Churchill.
STÁHNOUT ČÍST
Literatura - Valka.cz
Foto: Generál Percival (vpředu napravo) podepisuje 15. února navečer v japonském štábu provizorně umístěného v továrně Ford v Singapuru, bezpodmínečnou kapitulaci britských sil. Generál Jamašita sedí naproti němu, na snímku vzadu vlevo. Zdroj: AWM Percival netušil, že Jamašita hrál do poslední chvíle vabank.
Kinvig Cliford - Obětní beránek: Generál Percival ze Singapuru
Obětní beránek - Generál Percival ze Singapuru - C.Kinvig - 2000 . Kup teď 49 Kč s dopravou 124 Kč . local_offer . C.KINVIG - OBĚTNÍ BERÁNEK - GENERÁL PERCIVAL ZE SINGAPURU . Aukce 70 Kč s dopravou 160 Kč . local_offer . C.KINVIG - OBĚTNÍ BERÁNEK - GENERÁL PERCIVAL ZE SINGAPURU . Aukce 70 Kč s dopravou 160 Kč . local_offer ...
SOUVISEJÍCÍ KNIHY