Špekonomie eBook

Fatimma.cz Špekonomie Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Špekonomie! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Špekonomie a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2007

NÁZEV SOUBORU: Špekonomie.pdf

VELIKOST SOUBORU: 8,11 MB

ISBN: 8086851532

POPIS
Co je nebezpečnější, střelná zbraň, nebo bazén na vaší zahradě? Co mají společného učitelé a zápasníci sumó? Proč zůstávají drogoví dealeři tak dlouho v péči svých matek? Jak velký vliv mají rodiče na to, co z nás vyroste? A jaký dopad měl rozsudek v případu Roeová versus Wade na zločinnost ve Spojených státech?To nejsou právě typické otázky, které si klade ekonom. Ale Steven D. Levitt není typickým ekonomem. Je to vědec, který řeší hádanky každodenního života - od podvodů a kriminality až po sport a výchovu dětí - a jehož závěry vyvracejí zažité představy. Začne to většinou hromadou čísel i údajů a jednoduchou otázkou, na kterou neexistuje uspokojivá odpověď. Některé otázky řeší záležitosti života a smrti, jiné znějí bláznivě (jsou to, lidově řečeno, špeky). Proto nové pole výzkumu, z něhož vychází tato kniha: špekonomie.V této knize se pokoušejí odhalit skrytou stránku... vlastně všeho. Jak funguje gang dealerů cracku. Jak přemýšlejí realitní makléři. Jak je to s financováním politické kampaně. Proč učitel vašeho dítěte podvádí. Nebo jaká tajemství má Ku Klux Klan.Všechno spojuje víra, že moderní svět není, navzdory všem složitostem a klamům, neproniknutelný a nepochopitelný, ba dokonce - pokud si člověk položí ty správné otázky - že je i mnohem zajímavější než si myslíme. Stačí jen dívat se na něj jinak než jsme zvyklí. A Steven Levitt nám dík po čertech chytrému a prozíravému způsobu myšlení ukazuje, jak se dívat. Špekonomie nastoluje netradiční předpoklad: pokud pod pojmem morálka rozumíme to, jak bychom si představovali, aby fungoval svět kolem nás, pak ekonomika odráží, jak funguje ve skutečnosti. Faktem je, že po přečtení této knihy budete mít víc než dostatečnou zásobu historek na jakýkoliv večírek. Ale Špekonomie vám dá víc než jen to. Doslova změní vaše vidění světa.
STÁHNOUT ČÍST
Špekonomie, aneb, Freakonomics - Steven David Levitt ...
Jsme veřejná univerzální knihovna, kterou může využívat úplně každý. Naším posláním je získávat, zpracovávat, uchovávat a poskytovat informace, literaturu a další kulturní hodnoty. Máme ve fondu přes 2 000 000 dokumentů, vybere si u nás opravdu každý.
Kniha: Špekonomie aneb Freaconomics - Steven D. Levitt ...
Špekonomie Vřele doporučuji knihu Freaconomics, česky vyšla pod názvem Špekonomie. Je to v podstatě o tomtéž a je tam spousta odhalených a popsaných triků. 0 / 0 5.5.2009 9:44 djaba de hut ??? To je opravdu výborný článek, plný nových a přínosných informací. ...
SOUVISEJÍCÍ KNIHY