Být Japonkou eBook

Fatimma.cz Být Japonkou Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Být Japonkou! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Být Japonkou a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2010

NÁZEV SOUBORU: Být Japonkou.pdf

VELIKOST SOUBORU: 6,15 MB

ISBN: 9788072113620

POPIS
Joan Itoh Burk, Američanka z New York City, se provdala za nejstaršího syna jedné bohaté japonské rodiny a dlouhá léta žila v Japonsku. Tato země jí natolik učarovala, že svoje poznatky sbírané asi dvacet let nakonec zpracovala ve svém románu. Poutavě v něm zachycuje Japonsko roku 1965, každodenní život a zvyky, tradice a mýty. Zobrazuje na jedné straně poklidný venkov s rodinnými buddhistickými chrámy a na straně druhé hektické a moderní Tokio. Silné tradice a nové trendy se střetávají v zemi, jež se vzpamatovává z tragédie druhé světové války. Mladá generace chce být jiná, ne tak svázaná tradicemi, obdivuje však nekriticky vše západní, co přichází zejména z Ameriky. Hlavní postava Misako Imai ztělesňuje měnící se představu japonské ženskosti. Není lehké naplnit roli submisivní manželky, vzorné dcery a poslušné snachy dokonce i v manželství uzavřeném z lásky, které není domluvené příbuznými. Možnosti i pro ženy vysokoškolsky vzdělané byly v té době velmi omezené. Bylo pro ně nesmírně obtížné plnit si svoje touhy, představy, prostě žít jinak.
STÁHNOUT ČÍST
Být Japonkou - Joan Itoh Burk | Databáze knih
Kniha Být Japonkou mě zaujala už na první pohled. Miluji knihy, které mi prostřednictvím vsuvek v zajímavém příběhu zprostředkují blízký kontakt s orientální kulturou. Několik prvních kapitol mě utvrzovalo v přesvědčení, že jde o podobně laděné dílo jako Gejša Arthura Goldena, ale vstup mystické jasnozřivosti a napínavé detektivky nakonec knihu posunul do ...
Chcete být doma vládcem? Ožeňte se s Japonkou! - iDNES.cz
Být Japonkou ne, ale přečíst si o tom určitě ano. Úžasný román si vychutnáte jak pro jeho informační přínos z oblasti života japonských žen, tak pro jeho dějovou linii, která sleduje nejen Misako, ale odhaluje také osud jejího manžela Hidea a milenky Fumiko.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY