Karel IV. eBook

Fatimma.cz Karel IV. Image

INFORMACE

Karel IV. je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Václav Žůrek. Přečtěte si s námi knihu Karel IV. na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2018

NÁZEV SOUBORU: Karel IV..pdf

VELIKOST SOUBORU: 9,57 MB

ISBN: 9788074224973

POPIS
Karel IV. dnes představuje monument českých dějin, jenž je vytesán z mramoru obdivu a tradovaných klišé. Kniha představuje tohoto panovníka nejen v politickém a kulturním kontextu jeho doby, ale také přibližuje ideje, na nichž zakládal prezentaci své osoby. Vedle základního vylíčení císařova života v souřadnicích událostí 14. století autor také podrobně analyzuje způsoby, jejichž prostřednictvím Karel IV. a jeho rádci dokázali formulovat obraz vládce, který je i po mnoha staletích respektovaný a dnes přijímaný snad ještě více než kdykoliv předtím.
STÁHNOUT ČÍST
Karel IV. — největší Čech - Prague.eu
Poslední manželka Karla IV., Alžběta Pomořanská, byla o 30 let mladší než on. Narodila se v období korunovace Karlovy první ženy, Blanky z Valois, českou královnou. Není bez zajímavosti, že Alžběta byla vnučkou polského krále Kazimíra Velikého, který byl o pouhé čtyři roky starší než Karel IV.
KAREL IV. - Luštěnky
Charles IV (Czech: Karel IV., German: Karl IV., Latin: Carolus IV; 14 May 1316 - 29 November 1378), born Wenceslaus, was the first King of Bohemia to become Holy Roman Emperor.He was a member of the House of Luxembourg from his father's side and the Czech House of Přemyslid from his mother's side; he emphasized the latter due to his lifelong affinity for the Czech side of his inheritance ...
SOUVISEJÍCÍ KNIHY