Grilování masa, ryb, zeleniny eBook

Fatimma.cz Grilování masa, ryb, zeleniny Image

INFORMACE

Hledáte knihu Grilování masa, ryb, zeleniny? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2006 a autorem je Claudia Daiber? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2006

NÁZEV SOUBORU: Grilování masa, ryb, zeleniny.pdf

VELIKOST SOUBORU: 1,68 MB

ISBN: 8024714868

POPIS
Nové nápady pro váš pestrý gril a pro pořádání barbecue. • mnoho tipů z praxe • 10 zlatých pravidel pro zdařilou oslavu • seznam pro správnou organizaci gril party • více než 130 receptů pro přípravu masa, ryb, zeleniny, ovoce, sýrů, chleba, salátů, příloh, dipů a omáček Vše co potřebuje znát milovník grilování. Oblíbené grilování se začíná měnit - už negrilujeme jen vepřové maso nebo uzeniny, ale zkoušíme takto připravit i další lahůdky. V této knize naleznete více než 130 v praxi ověřených receptů na přípravu masa, ryb, vegetariánských jídel, příloh i omáček. Seznámíme vás také s druhy grilů - plynových, elektrických i klasických, na dřevěné uhlí, a způsoby jejich používání. Podle 10 zlatých pravidel snadno zvládnete přípravu grilování pro návštěvu. Kniha je celobarevná, s mnoha názornými fotografiemi.
STÁHNOUT ČÍST
Podložka na grilování - Vyhledávání na Heureka.cz
Grilování ryb se mnoho lidí bojí, protože se jim ryby přilepí na mřížku a roztrhají se. Přitom stačí jen neztratit nervy a nepokoušet se rybu obracet dříve, než se vytvoří zkaramelizovaná kůrka. Kdo si není jistý, může použít držák na ryby, který je elegantně udrží pohromadě.
Grilování - Vyhledávání na Heureka.cz
Střední teplota od 160 do 180 °C je pak vhodná pro přímé grilování silnějších a větších kusů masa a vysoká teplota nad 200 °C se má používat například při grilování celých kusů drůbeže, ryb, mořských plodů nebo zeleniny.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY