Gaudí eBook

Fatimma.cz Gaudí Image

INFORMACE

Gaudí je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Rainer Zerbst. Přečtěte si s námi knihu Gaudí na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2010

NÁZEV SOUBORU: Gaudí.pdf

VELIKOST SOUBORU: 7,15 MB

ISBN: 9788073913885

POPIS
Antoni Gaudího - slavný architekt, který do Španělska a především Barcelony láká milovníky umění z celého světa. V katalánské metropoli realizoval téměř všechna svá díla: vily pro dobře postavené měšťany, rozsáhlý park Güell a předevš proslulý chrám k poctě Svaté rodiny - projekt započatý před sto lety, který stále čeká na dokončení. Gaudího život byl plný rozporů. Jako mladík se připojil k hnutí katalánských nacionalistů a stavěl se kriticky vůči církvi, ke konci života věnoval všechny své síly stavbě jediného kostela a image dandyho vystřídalo spartánské stáří. Život zasvětil svému umění, byl nazýván "Dantem architektury".
STÁHNOUT ČÍST
Gaudí Centre
Gaudí ji vytvořil na objednávku jistého obchodníka jménem Pere Milà i Camps. Budova je postavena z vápence, zajímavá fasáda dokonale imituje kámen se všemi jeho hrboly a nepravidelnostmi, čímž působí tak trochu bizarně. Rovné zdi tu téměř nenajdete. Obytný dům obsahuje dva byty a půdu, kde se nachází Gaudího muzeum.
Antoni Gaudí - Wikipédia, a enciclopédia livre
Aquí vivió con su padre, Francesc Gaudí Serra —fallecido en 1906 a los 93 años— y su sobrina, Rosa Egea Gaudí —fallecida en 1912 a los 36 años—. Diseñada por su ayudante Francesc Berenguer entre 1904 y 1906, fue construida como casa de muestra de la urbanización, hasta que fue adquirida por Gaudí cuando ya se veía el fracaso ...
SOUVISEJÍCÍ KNIHY