Přátelé, přiléhavý složím vers eBook

Fatimma.cz Přátelé, přiléhavý složím vers Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Přátelé, přiléhavý složím vers! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Přátelé, přiléhavý složím vers a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2002

NÁZEV SOUBORU: Přátelé, přiléhavý složím vers.pdf

VELIKOST SOUBORU: 9,36 MB

ISBN: 807203409X

POPIS
Jedná se o teprve druhý rozsáhlejší překlad z okcitánské trubadúrské poezie do češtiny vedle knihy Vzdálený slavíkův zpěv z roku 1963. Výbor chce představit trubadúrskou poezii v celé její žánrové a tematické šíři. Vedle skladeb milostných (na něž se soustřeďoval výbor z r. 1963) nabídne ve větší míře i kompozice zaměřené moralistně, sarkasticky, reflektující různé historické události, dvorskou lásku, a i samotnou trubadúrskou poezii. Výbor je doplněn komentářem shrnujícím dosavadní poznání trubadúrské poezii, její ohlas v české literatuře, nechybí ani stručné medailóny jednotlivých trubadúrů s překlady jejich dobových životopisů, tzv. vidas. Některé skladby jsou uvozeny dobovými prozaickými komentáři obsahu písní, okolností jejich vzniku apod. (razós). Jako zajímavost kniha přináší i několik stran obrazových příloh s faksimilemi z několika dobových zpěvníků obsahujících zápis textu, melodie některých trubadúrských písní, miniatury atd. Vybrali a z okcitánštiny přeložili Josef Prokop a Jiří Holub.
STÁHNOUT ČÍST
Josef Prokop - Přiléhavý složím vers. Písně okcitánských ...
(Guilhem de Berguedá v antologii Přátelé, přiléhavý složím vers, 2001.) ...
PDF www.leonardcohenfiles.com
Přivítání navarrské královny je blyštivým klenotem v poezii Guillauma de Salluste Du Bartas, který se do dějin literatury zapsal především svým francouzsky sepsaným eposem Týden (orig. La Sepmaine) na starozákonní motivy.. Nevešlo se do výboru Zničilas vše, mé srdce znič. Guillaume de Salluste, sieur Du Bartas. Ve třech jazycích zbásněný Accueil de la Roine de ...
SOUVISEJÍCÍ KNIHY