Zápas o moderní malbu eBook

Fatimma.cz Zápas o moderní malbu Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Zápas o moderní malbu! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Zápas o moderní malbu a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2012

NÁZEV SOUBORU: Zápas o moderní malbu.pdf

VELIKOST SOUBORU: 2,81 MB

ISBN: 9788087164983

POPIS
Monografie představuje jednu ze zakladatelských osobností českého moderního umění - malíře, literáta a výtvarného kritika Miloše Jiránka (1875 - 1911). V roce 1896 vstoupil do SVU Mánes a začal spolupracovat se spolkovým časopisem Volné směry. Od roku 1900 maloval náměty ze života moderního města; tato linie vygradovala v roce 1903 obrazem Sprchy v pražském Sokole. Paralelně se objevily folkloristické náměty, které souvisely s jeho okouzlením Slováckem. Poprvé je navštívil jako člen delegace doprovázející Augusta Rodina, později zde několikrát pobýval a podobně jako Joža Uprka maloval místní krajinu a obyvatele. Pro Jiránkovu tvorbu po roce 1905 bylo důležité seznámení s jeho budoucí ženou Antonínou Zedníkovou; v sérii jejích portrétů ovlivněných Whistlerem se objevují symbolické obsahy, řešící secesní problematiku harmonického vztahu ženy a přírody. Jiránkův život se uzavřel předčasně v pouhých 36 letech. Na sklonku podzimu 1910 se nervově zhroutil a o rok později zemřel na tuberkulózní zánět mozkových blan. Anglické resumé.
STÁHNOUT ČÍST
Zápas o moderní malbu - Jiránek Miloš | Artforum ...
Zápas o moderní malbu . Monografie představuje jednu ze zakladatelských osobností českého moderního umění - malíře, literáta a výtvarného kritika Miloše Jiránka (1875-1911). V roce 1896 vstoupil do SVU Mánes a začal spolupracovat se spolkovým časopisem Volné směry.
Zápas o moderní malbu Miloš Jiránek | Knihkupectví Daniela
Úvodní stránka > Fotogalerie: Moderní umění / jak ho definovat a aktuální tipy co kde je k nalezení v galeriích ČR > Miloš Jiránek Zápas o moderní malbu.jpg Předchozí Spustit prezentaci
SOUVISEJÍCÍ KNIHY