Zápas o moderní malbu eBook

Fatimma.cz Zápas o moderní malbu Image

INFORMACE

Zápas o moderní malbu je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Miloš Jiránek. Přečtěte si s námi knihu Zápas o moderní malbu na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2012

NÁZEV SOUBORU: Zápas o moderní malbu.pdf

VELIKOST SOUBORU: 10,31 MB

ISBN: 9788087164983

POPIS
Monografie představuje jednu ze zakladatelských osobností českého moderního umění - malíře, literáta a výtvarného kritika Miloše Jiránka (1875 - 1911). V roce 1896 vstoupil do SVU Mánes a začal spolupracovat se spolkovým časopisem Volné směry. Od roku 1900 maloval náměty ze života moderního města; tato linie vygradovala v roce 1903 obrazem Sprchy v pražském Sokole. Paralelně se objevily folkloristické náměty, které souvisely s jeho okouzlením Slováckem. Poprvé je navštívil jako člen delegace doprovázející Augusta Rodina, později zde několikrát pobýval a podobně jako Joža Uprka maloval místní krajinu a obyvatele. Pro Jiránkovu tvorbu po roce 1905 bylo důležité seznámení s jeho budoucí ženou Antonínou Zedníkovou; v sérii jejích portrétů ovlivněných Whistlerem se objevují symbolické obsahy, řešící secesní problematiku harmonického vztahu ženy a přírody. Jiránkův život se uzavřel předčasně v pouhých 36 letech. Na sklonku podzimu 1910 se nervově zhroutil a o rok později zemřel na tuberkulózní zánět mozkových blan. Anglické resumé.
STÁHNOUT ČÍST
Kniha: Zápas o moderní malbu - Miloš Jiránek | Knihy.ABZ.cz
Zápas o moderní malbu - Monografie představuje jednu ze zakladatelských osobností českého moderního umění - malíře, literáta a výtvarného kritika Miloše Jiránka (1875-1911)
Zápas o moderní malbu - Miloš Jiránek, brožovaná vazba ...
Kniha: Zápas o moderní malbu (Miloš Jiránek). Nakupujte knihy online vo vašom obľúbenom kníhkupectve Martinus!
SOUVISEJÍCÍ KNIHY