Židovka z Toleda eBook

Fatimma.cz Židovka z Toleda Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Židovka z Toleda! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Židovka z Toleda a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2018

NÁZEV SOUBORU: Židovka z Toleda.pdf

VELIKOST SOUBORU: 9,69 MB

ISBN: 9788073909079

POPIS
Španělsko ovládané křesťanskými Vizigóty dobyli muslimové,kteří se zasloužili o rozvoj zemědělství, obchodu i kultury. Dokonce ani nebránili Židům svobodně se hlásit ke svému vyznání. Vizigóti jsou vytlačeni na sever země a v dalších staletích se jim daří dobýt polovinu poloostrova nazpět, proto si muslimové zavolají na pomoc své bojovné soukmenovce z Afriky, aby ubránili zbytek své říše. Svoboda vyznání je tatam. Mnoho Židů odchází bez majetku do křesťanského Španělska nebo přestupuje k islámu.Tím začíná příběh Ibrahima ze Sevilly , který byl jako malý chlapec židovskou rodinou ponechán v muslimském Španělsku. Bohatý a vážený kupec Ibrahim se řídí islámskými zvyky, ale srdcem je stále Žid . Panovník je jeho přítel a jeho víru víru toleruje.V křesťanské Kastilii vládne Alfonso VIII. , který stále vede marné boje s muslimy. Po jedné prohrané bitvě mu vládce muslimů na radu Ibrahima navrhne osmileté příměří.Ibrahim očekávající další Svatou válku opouští Sevillu a odchází i se svou dcerou Rachel, synem Alazarem i služebnictvem do křesťanského Toleda, kde smí vyznávat svou víru.Uzavírá s králem dohodu, že mu tento výměnou za půjčku obrovské částky peněz učiní svým rádcem.
STÁHNOUT ČÍST
Lion Feuchtwanger - Židovka z toleda | Aukro
Lion Feuchtwanger - Židovka z Toleda (1884-1958) Děj se odehrává koncem 12.století ve Španělsku v době, kdy je celá Evropa posedlá Svatou válkou. Na Pyrenejském poloostrově vrcholí boj mezi muslimy a křesťany. Do tohoto boje zasahuje ještě třetí kultura, třetí náboženství - Judaismus.
Kniha Židovka z Toleda - Lion Feuchtwanger | knizniklub.cz
Na stránkach románu Židovka z Toleda nám majster Feuchtwanger predostiera jednu z fáz reconquisty, t. j. opätovného získavania tých častí Pyrenejského polostrova, ktoré v ôsmom storočí dobyli Arabi s Berbermi.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY