Sinuhet eBook

Fatimma.cz Sinuhet Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Sinuhet! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Sinuhet a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 1999

NÁZEV SOUBORU: Sinuhet.pdf

VELIKOST SOUBORU: 1,55 MB

ISBN: 8080461309

POPIS
Znie to takmer neuveriteľne, ale najstaršie autobiografické dielo v dejinách Sinuhetovo rozprávanie sa zachovalo úplné z čias svojho vzniku, t.j. z konca 20. storočia pred n.l. Patrí medzi najkrajšie a najstaršie literárne pamiatky starovekého Egypta. Sinuhetov príbeh sa pokladá spravidla za vyrozprávanie viac menej skutočných dobrodružstiev egyptského dvorana, odpísaných z nápisu v jeho hrobke.Súčasnému čitateľovi tento "prvý dobrodružný román" prerozprával Vojtech Zamarovský v ucelenej podobe - s priblížením egyptských historických a geografických reálií, s vysvetlením historického pozadia a predstavením egyptských bohov a mýtov.
STÁHNOUT ČÍST
Egypťan Sinuhet - Mika Waltari | KOSMAS.cz - vaše ...
Po technické stránce Egypťan Sinuhet s ohledem na dobu, kdy byl natočen, vypadá velmi dobře. Ovšem děj je příliš lineární, charaktery povrchní. Rozdělení filmu na dvě části, před Sinuhetovým odjezdem do Sýrie a následný střih po jeho příjezdu působí velmi nepřirozeně.
Mika Waltari | Egypťan Sinuhet
Tato stránka obsahuje aktuální výpis údajů firmy SINUHET s.r.o. Údaje byly staženy 26. října 2019 z datové služby justice.cz dle IČO 61680885 a údaje ve výpise nebyly dle systému ARES do dnešního dne změněny.. Z důvodu ochrany osobních údajů nejsou na stránce data narození a úplné adresy fyzických osob.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY