Sinuhet eBook

Fatimma.cz Sinuhet Image

INFORMACE

Hledáte knihu Sinuhet? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 1999 a autorem je Vojtech Zamarovský? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 1999

NÁZEV SOUBORU: Sinuhet.pdf

VELIKOST SOUBORU: 7,96 MB

ISBN: 8080461309

POPIS
Znie to takmer neuveriteľne, ale najstaršie autobiografické dielo v dejinách Sinuhetovo rozprávanie sa zachovalo úplné z čias svojho vzniku, t.j. z konca 20. storočia pred n.l. Patrí medzi najkrajšie a najstaršie literárne pamiatky starovekého Egypta. Sinuhetov príbeh sa pokladá spravidla za vyrozprávanie viac menej skutočných dobrodružstiev egyptského dvorana, odpísaných z nápisu v jeho hrobke.Súčasnému čitateľovi tento "prvý dobrodružný román" prerozprával Vojtech Zamarovský v ucelenej podobe - s priblížením egyptských historických a geografických reálií, s vysvetlením historického pozadia a predstavením egyptských bohov a mýtov.
STÁHNOUT ČÍST
Egypťan Sinuhet - Mika Waltari | Databáze knih
Jeho vrcholným dílem však byl Egypťan Sinuhet. Mika Waltari byl jedním z nejvýznamnějších finských spisovatelů, který napsal kolem 29 románů, 15 novel, 6 sbírek pohádek, 6 sbírek poezie a 26 dramat. Mimo to napsal stovky článků, věnoval se literatuře faktu a podílel se na tvorbě scénářů pro film a rádio.
Sinuhet - Vojtěch Zamarovský | Databáze knih
SINUHET-ordinace PL, s.r.o . MUDr. Barbora Rulíšková | Praktická lékařka pro dospělé. Těším se na vás v Roškotově ulici č.1 na Praze 4. [email protected] +420 261 105 416 (sestra)
SOUVISEJÍCÍ KNIHY