Dějiny českého soudnictví eBook

Fatimma.cz Dějiny českého soudnictví Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Dějiny českého soudnictví! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Dějiny českého soudnictví a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2018

NÁZEV SOUBORU: Dějiny českého soudnictví.pdf

VELIKOST SOUBORU: 9,14 MB

ISBN: 9788075529596

POPIS
Kniha Dějiny českého soudnictví plynule navazuje na předchozí knihy Dějiny veřejné správy a Dějiny ústavního práva, čímž zaplňuje jednu z dalších částí dějin státního mechanismu v českém prostředí.Soudnictví, tzn. rozhodování sporů o právo, patřilo odedávna mezi základní funkce státu. Tvoří neodmyslitelnou součást státního života a je výsledkem historického vývoje, stejně jako celková podoba státu a práva. Odpovídá vždy podmínkám příslušného stupně vývoje lidské společnosti. Kniha proto zkoumá vývoj soudnictví na našem území od prvobytně pospolné společnosti přes období patrimoniálního státu, feudální státní mechanismus, husitskou revoluci, stavovský a absolutistický stát, rakouskou monarchii, období meziválečného Československa a období nesvobody, období poválečného Československa, socialistického státu až po organizaci soudnictví v 90. letech.
STÁHNOUT ČÍST
Karel Schelle | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
Kniha Dějiny českého soudnictví plynule navazuje na předchozí knihy Dějiny veřejné správy a Dějiny ústavního práva, čímž zaplňuje jednu z dalších částí dějin státního mechanismu v českém prostředí.. Soudnictví, tzn. rozhodování sporů o právo, patřilo odedávna mezi základní funkce státu. Tvoří neodmyslitelnou součást státního života a je výsledkem ...
Dějiny českého soudnictví [eBook] - Karel Schelle,Jiří ...
Všechny informace o produktu Kniha Dějiny českého soudnictví, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Dějiny českého soudnictví.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY