Finsko - turistický průvodce + DVD eBook

Fatimma.cz Finsko - turistický průvodce + DVD Image

INFORMACE

Hledáte knihu Finsko - turistický průvodce + DVD? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2005 a autorem je Neil Roland? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2005

NÁZEV SOUBORU: Finsko - turistický průvodce + DVD.pdf

VELIKOST SOUBORU: 1,41 MB

ISBN: 8072173162

POPIS
Finsko bylo vždy nejvíce izolovanou a nejméně pochopitelnou ze všech skandinávských zemí. Nezávislost získalo teprve roku 1917 a předtím bylo po stovky let pod nadvládou dvou imperiálních mocností: nejprve to byli Švédové a potom carské Rusko. Proto se směr jejího historického vývoje vždy řídil bojem za získání nezávislosti, bojem za uznání a bojem o samostatnou existenci země.Dnes je bitva již vybojována a Finové jsou snad nejhrdější ze všech severských národů vůbec. Zakládají si na tom, že jejich málo známá země, ležící na samém okraji Evropy, je jedním z nejlépe střežených tajemství evropského kontinentu.Finsko je pro cestovatele beze vší pochyby nejpříjemnější a nejlaskavější ze všech skandinávských zemí. Zapomeňte na všechny přetrvávající stereotypy tvrdící, že Finsko je nezajímavou šedivou, nebo dokonce komunistickou zemí - je zemí srdečnou, upřímnou, otevřenou a prosperující, dychtivě si kompenzující roky prožité na vedlejší koleji ve stínu mocných sousedů.Jedním z nepravdivých tvrzení je konstatování, že Finsko je malá zemička na severu Evropy. Finsko se opravdu nachází na severu evropského kontinentu, ale rozlohou je to pátý největší stát v Evropě. Finsko je více než čtyřikrát větší než Česká Republika, a dokonce o něco málo větší než Polsko nebo Itálie. Obyvatel má Finsko opravdu málo, lehce přes 5,2 milionu, a proto je zejména severní část země velmi řídce osídlena. Někdy se Finsku poeticky přezdívá země tisíce jezer - ve skutečnosti jich je téměř 190 000.I přes svou "krátkou" historii lze ve Finsku najít mnoho památek. Je jich sice méně než u nás, jsou však velmi zajímavé a mnohdy poučné. Několik z nich je zapsáno i v seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.Kniha obsahuje spoustu map a 20 stran barevné přílohy.Průvodce Finskem byl pokřtěn Finlandia vodkou na 11. mezinárodním pražském knižním veletrhu Svět knihy dne 7.5.2005.
STÁHNOUT ČÍST
Finsko / Turistický průvodce s DVD | Antikvariát Pod ...
Norsko - Turistický průvodce + DVD . Kdo napsal knihu Norsko - Turistický průvodce + DVD ? Autorem je Phil Lee. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih.
Finsko turisticky pruvodce s dvd - Cochces.cz
Finsko turisticky pruvodce dvd. Nalezeno: 35 produktů. Čína - turistický průvodce + DVD . Čína je zemí kontrastů. Stopy velké a pestré minulosti doprovázejí svědectví o pohnutých dějinách moderní, komunistické Číny. Dynamický ekonomický rozvoj přítomnosti se odehrává v souřadnicích strnulého totalitárního režimu.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY