Svět je podvodný verbíř eBook

Fatimma.cz Svět je podvodný verbíř Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Svět je podvodný verbíř! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Svět je podvodný verbíř a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2005

NÁZEV SOUBORU: Svět je podvodný verbíř.pdf

VELIKOST SOUBORU: 10,11 MB

ISBN: 8072037099

POPIS
Editor a autor předmluv a komentářů Miloš Sládek sestavil výbor z české sváteční a příležitostné homiletiky výhradně z tiskem vydávaných promluv. Každé z více než půl druhé desítky kázání je uvedeno krátkou předmluvou, ze které se čtenář dozví nejdůležitější údaje o kazateli, o prostředí, v němž promluva zazněla, i o specifikách daného textu. Celý výbor uvádí obsáhlá předmluva, jež modernímu čtenáři přibližuje zákulisí příprav kázání, stručně čtenáře seznamuje s dějinami českého pobělohorského kazatelství a vysvětluje některé méně známé souvislosti a termíny. Do výboru byla přednostně zařazena kázání, na nichž se nejvýrazněji projevují proměny a podoby českého kazatelství od 90. let 17. století do 60. let 18. století; jedním z hlavních záměrů bylo představit homiletiku v její tematické pestrosti i v šíři uměleckých možností.
STÁHNOUT ČÍST
jednotlivě - ABZ slovník českých synonym
Get this from a library! Svět je podvodný verbíř, aneb, Výbor z českých jednotlivě vydaných svátečních a příležitostných kázání konce 17. a prvních dvou třetin 18. století. [Miloš Sládek;]
SLÁDEK, Miloš : Svět je podvodný verbíř aneb Výbor z ...
podvodný verbíř (Praha, 2005) s objevnou úvodní studií a souborná práce, jejímž editorem je Rosario Villari, Barokní člověk a jeho svět (Praha, 2004), ze které nás zajímá þást věnující se kazatelům a homiletice.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY