Nešťastná mise eBook

Fatimma.cz Nešťastná mise Image

INFORMACE

Hledáte knihu Nešťastná mise? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2006 a autorem je Mario Martinez? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2006

NÁZEV SOUBORU: Nešťastná mise.pdf

VELIKOST SOUBORU: 9,86 MB

ISBN: 9788072174324

POPIS
V dubnu 1943 nad Neapolí po nezdařené misi záhadně zmizel americký bombardér Liberator, pokřtěný posádkou na "Lady Be Good", který odstartoval ze základny v Sulúku. Nikdo v té době neměl ponětí, co se s letadlem nebo posádkou stalo. Jednoduše zmizelo, beze zprávy o zřícení nebo o tom, že by se stalo obětí nepřátelské palby. Avšak ve válce život klesá na ceně a posádka byla jednoduše prohlášena za "pohřešovanou, pravděpodobně mrtvou". V květnu 1958, po 15 letech, zpozorovali olejáři společnosti BP při leteckém průzkumu nad jižní centrální Libyí pozoruhodně dobře zachované zbytky liberatoru, ležící na štěrkové pláni 440 mil od Benghází, původního cíle letu pohřešovaného letadla. Zdálo se nemožné, že by se mohlo jednat o vrak "Lady Be Good", v takové vzdálenosti od plánované trasy letu. Leč ukázalo se, že to tak vskutku je. Tento pozoruhodný příběh zaujal Maria Martineze, který se rozhodl zjistit, co se s nešťastným letadlem a jeho posádkou doopravdy stalo.
STÁHNOUT ČÍST
Velikonoční pomlázka ČT 2020
Nešťastná mise sága mužů osádky bombardéru jménem Lady Be Good : tajemný příběh z dob druhé světové války
Tohle je 10 rad, které vás vyléčí z nešťastné a nenaplněné ...
Koupit Koupit eknihu. Tento příběh fascinoval Maria Martineze natolik, že se rozhodl vypátrat a zaznamenat to, co zůstalo před historiky skryto. Jeho kniha Nešťastná mise je jednak vyčerpávajícím popisem dramatického osudu letounu - bombardéru B-24-D Liberator pojmenovaný Lady Be Good, který zmizel při jednom z náletů na Neapol.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY