Vegetariánská strava v léčbě diabetu eBook

Fatimma.cz Vegetariánská strava v léčbě diabetu Image

INFORMACE

Vegetariánská strava v léčbě diabetu je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Vladimíra Havlová. Přečtěte si s námi knihu Vegetariánská strava v léčbě diabetu na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2013

NÁZEV SOUBORU: Vegetariánská strava v léčbě diabetu.pdf

VELIKOST SOUBORU: 10,91 MB

ISBN: 9788073453442

POPIS
Optimální složení diet pro nemocné s diabetem z hlediska dlouhodobého ovlivnění hmotnosti a metabolických ukazatelů je stále předmětem diskusí. Jednou z variant, která vybočuje z běžně doporučovaného schématu konvenčních diabetických diet, je vegetariánská strava. Prevalence diabetu 2. typu je 2× nižší u vegetariánů než u běžné populace, vegetariáni se dožívají v průměru o 3 roky delšího věku než běžná populace a mají o 25 % nižší úmrtnost na nemoci srdce a cév i nižší výskyt maligních nádorů. Vegetariánství však bývá často motivováno jinými než zdravotními okolnostmi a nesprávně sestavený vegetariánský jídelníček může mít značně negativní dopad na zdraví diabetika. Předkládaná kniha vychází ze špičkového českého diabetologického pracoviště a jako první v naší literatuře zpracovává toto téma na solidní odborné úrovni, avšak současně prakticky – jako moderně koncipovanou kuchařku.WHO i Americká dietologická asociace (2009) vydaly oficiální prohlášení, že dobře plánovaná vegetariánská strava může být prospěšná v prevenci i léčbě diabetu 2. typu. V současné době je zvažováno, že vegetariánská strava bude zařazena do doporučení České diabetologické společností ČLS JEP jako dietní alternativa pro pacienty s diabetem.
STÁHNOUT ČÍST
Vegetariánská strava v léčbě diabetu | Odborná literatura ...
Vegetariánská strava by mohla být výhodnější alternativou v léčbě diabetu 2. typu než standardně doporučovaná diabetická dieta. To dokládá studie IKEMu, realizovaná ve spolupráci s Country Life.
Paperback: Vegetariánská strava v léčbě diabetu (Hana ...
Vegetariánská strava by mohla být výhodnější alternativou v léčbě diabetu 2. typu než standardně doporučovaná diabetická dieta. To dokládá studie IKEMu, realizovaná ve spolupráci s Country Life.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY