Klasika porcelánu - Čína a Evropa eBook

Fatimma.cz Klasika porcelánu - Čína a Evropa Image

INFORMACE

Hledáte knihu Klasika porcelánu - Čína a Evropa? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2007 a autorem je Jiří Chládek? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2007

NÁZEV SOUBORU: Klasika porcelánu - Čína a Evropa.pdf

VELIKOST SOUBORU: 3,98 MB

ISBN: 9788023998726

POPIS
Kniha představuje významný autorský a ediční počin v oboru, který po dobu své existence vždy patřil v českých zemích k rodinnému stříbru. Kniha je ukázkou toho nejlepšího co může vývoj porcelánu v Číně, v Evropě a v Čechách nabídnout pro naše sváteční i každodenní kulturní stolování. Publikace přináší mimořádně rozsáhlý exkurs do historie a umožňuje tak čtenáři rozpoznat souvislosti, v jakých se obor porcelánu ve světě rodil. V tomto směru je kniha nesporně objevná a inspirativní. Pozoruhodná je i pasáž o významných evropských manufakturách a velkoproducentech porcelánu od jejich počátku až do současnosti. Pro naše čtenáře je zajímavé srovnávání porcelánové tvorby (tvarových a dekoračních inovací) v českých zemích. Stanovený rozsah knihy však nedovolil uvést plně ukázky všech světoznámých i českých firem tak, jak by si jejich dosavadní produkce zasluhovala. Nabízený výběr představuje zlomek obsáhlého fondu, ale i přesto je to informace přínosná. Kniha je vybavena bohatou obrazovou dokumentací.
STÁHNOUT ČÍST
CHLÁDEK, Jiří : Klasika porcelánu
Klasika porcelánu: Čína a Evropa kniha od: Jiří Chládek. 100 % ... Kniha je ukázkou toho nejlepšího co může vývoj porcelánu v Číně, v Evropě a v Čechách nabídnout pro naše sváteční i každodenní kulturní stolování.
Klasika | Slovník cizích slov
Podobné jednotky. Porcelán kolem nás / Hlavní autor: Chládek, Jiří, 1935- Vydáno: (1991) Modelářství v oboru ozdobného a užitkového porcelánu / Hlavní autor: Chládek, Jiří, 1935- Vydáno: (1990) Nádherný svět porcelánu. 4, Hrníčky a šálky.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY