Za téj první vojny eBook

Fatimma.cz Za téj první vojny Image

INFORMACE

Hledáte knihu Za téj první vojny? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2014 a autorem je Jan Halíček? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2014

NÁZEV SOUBORU: Za téj první vojny.pdf

VELIKOST SOUBORU: 8,45 MB

ISBN: 9788073262440

POPIS
Osudy vojáků z malé horňácké obce zachycuje autor v kontextu všeobecných historických událostí. Autentické výpovědi, korespondenci a dochované vzpomínky vojáků doplňuje vyobrazením obrovského množství dobových reálií – výzbroje, výstroje, vyznamenání, služebních odznaků a dalších prvků válečného života. Důležitá je i skutečnost, že autor koloroval (převážně z černobílých fotografií) všechny uniformy vojáků v příslušných barvách jednotlivých zbraní. Knihu doplňuje obsáhlý soupis literatury a pramenů.
STÁHNOUT ČÍST
Za téj první vojny - Jan Halíček, pevná vazba, český jazyk ...
Vojny za národné oslobodenie proti kolonizátorským štátom (napríklad vojny medzi Alžírskom a Francúzskom v rokoch 1956 až 1962, alebo medzi Portugalskom a Angolou v rokoch 1961 až 1975) vypukli preto, lebo si kolonizovaná krajina chcela vydobyť nezávislosť a suverenitu.
Polička za první vojny: Byl hlad, vznikl lazaret ...
Moje skúsenosti za svetovej vojny. Denník Jozefa Klempu, autora a súčasne hlavného hrdinu knihy Moje skúsenosti za svetovej vojny, sa začína pred sto rokmi - 29. júna 1914. Vďaka jeho vnučke, ktorá jeho prepísala zápisky, sa nám tak dostávajú do rúk ojedinelé autentické príbehy vojaka z čias prvej svetovej vojny.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY