Věže v dějinách stověžaté Prahy eBook

Fatimma.cz Věže v dějinách stověžaté Prahy Image

INFORMACE

Hledáte knihu Věže v dějinách stověžaté Prahy? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2007 a autorem je Josef Hrubeš? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2007

NÁZEV SOUBORU: Věže v dějinách stověžaté Prahy.pdf

VELIKOST SOUBORU: 5,91 MB

ISBN: 8085336375

POPIS
Město Praha je ověnčeno mnoha lichotivými přízvisky. Mezi velmi často používaná patří „stověžaté město nad Vltavou“. Skutečně, podíváme-li se z některého vyhlídkového bodu, uvidíme les věží a věžiček. Není jich v žádném případě pouhá stovka. Jenom nárožních věží, věží paláců a činžovních domů je více než čtyři tisíce. Dominantu Prahy však tvoří především věže kostelů, věže technických staveb a starobylé věže dávných hradeb. Knížka ve svých 36 kapitolách upozorňuje na okolnosti vzniku, osudy a zajímavosti právě těch, které jsou jako pražské dominanty nepostradatelné, a v mnoha případech i objektů, jichž jsou nedílnou součástí.
STÁHNOUT ČÍST
Kniha: Věže v dějinách stověžaté Prahy | Knihy.ABZ.cz
Věže v dějinách stověžaté Prahy (2007) | Hrubešovi, Eva a Josef | ISBN: 9788085336375 | Kostenloser Versand für alle Bücher mit Versand und Verkauf duch Amazon.
Kniha: Věže v dějinách stověžaté Prahy | Knihy.ABZ.cz
Josef Hrubeš/Eva Hrubešová - Věže v dějinách stověžaté Prahy 3-4 2008 Knihy česky. Město Praha je ověnčeno mnoha lichotivými přízvisky. Mezi velmi často používaná patří "stověžaté město nad Vltavou." Skutečně, podíváme-li se z některého vyhlídkového bodu, uvidíme les věží a věžiček.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY