Květomluva eBook

Fatimma.cz Květomluva Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Květomluva! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Květomluva a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2014

NÁZEV SOUBORU: Květomluva.pdf

VELIKOST SOUBORU: 4,31 MB

ISBN: 9788087678268

POPIS
Květomluva údajně pochází ze starověkých harémů a nebývalého rozkvětu doznala v dobách vlády britské královny Viktorie, kdy bylo přímé vyjádření vzájemných pocitů, zejména mezi osobami opačného pohlaví, téměř nemožné a bylo považováno přinejmenším za neslušné. Rozvinula se tak diskrétní komunikace pomocí květin, vyjadřující city a názory, které bylo vtěsnat do slov. Během času byl půvabný zvyk postupně opouštěn a význam vložený do květin tak zcela zapomenut. V různých oblastech a dobách se symbolika trochu lišila, v knížce jsou uvedeny všechny nalezené významy jednotlivých rostlin.
STÁHNOUT ČÍST
Květomluva - symbolika květin
KVĚTOMLUVA. Červená růže - Moc tě miluji, Náležím zcela tobě. Bílá růže - Nevinnost. Jsi božská .. Růže žlutá - Žárlím na tebe. Slunečnice -Nemůžeš se aspoň trochu vzdát své hrdosti Tulipán - Tvá krása nemá vnitřní hodnoty, Jsi skvělý milenec. Tulipán rudý - Miluješ nádherně.
Květomluva - Klára Trnková | Kniha na Alza.cz
Květomluva. Miloš Kratochvíl. Pes nám líná, voní hlína, jaro už je ve vzduchu... Líbí se mi Karolína, ale mám zlou předtuchu, Že si znova lásky slova. vyloží jak minule, Když jsem řekl: „Vomáčková, Ty jsi pěkná bledule!" ~ Znám to z kina, žádná jiná, když muž začne u kytek, nejedná jak Karolína. nechápu ...
SOUVISEJÍCÍ KNIHY