Operace Eichmann eBook

Fatimma.cz Operace Eichmann Image

INFORMACE

Hledáte knihu Operace Eichmann? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2002 a autorem je Wilhelm Dietl? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2002

NÁZEV SOUBORU: Operace Eichmann.pdf

VELIKOST SOUBORU: 6,91 MB

ISBN: 8073120046

POPIS
Autoři podávají objektivní a detailní popis skutečného průběhu událostí operace Eichmann a to hlavně z důvodu, že Zvi Aharoni byl od samého počátku v operaci Eichmann nejdůležitější postavou. Strávil v Argentině mnoho týdnů, aniž by ztratil naději a aniž by se odchýlil od svého cíle - dokud ho nebylo dosaženo...S nekonečnou trpělivostí a svědomitostí shromažďoval všechna fakta a zaznamenával všechny stopy, jež umožnily, aby byl Eichmann nakonec polapen. Aharoni, tento "ostřílený kozák" Mosadu, byl pověřen touto operací od samého počátku, zúčastnil se všech fází hledání a identifikace a posléze byl členem skupiny, která Eichmanna v Buenos Aires zajala a dopravila do Izraele.
STÁHNOUT ČÍST
Únos Adolfa Eichmanna - Wikipedie
Mosad - operace Eichmann . Mosad: operace Eichmann je neobvykle napínavé vylíčení jedné z nejodvážnějších operací izraelské tajné služby - únosu Adolfa Eichmanna, bývalého vysokého funkcionáře nacistické říše, osobně zodpovědného za vyvraždění šesti milionů Židů, který se skrýval v Argentině.
Operace Eichmann - Zvi Aharoni, Wilhelm Dietl, pevná vazba ...
Otto Adolf Eichmann (19. března 1906, Solingen - 1. června 1962, Ramla) byl německý nacistický funkcionář a válečný zločinec, jeden z hlavních organizátorů holocaustu.Byl pověřen R. Heydrichem organizováním deportací Židů do Ghett a vyhlazovacích táborů.Židovský stát Izrael po letech vypátral jeho pobyt v Argentině, unesl jej, soudil a na základě rozsudku popravil.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY