Přemyslovská epopej IV eBook

Fatimma.cz Přemyslovská epopej IV Image

INFORMACE

Hledáte knihu Přemyslovská epopej IV? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2018 a autorem je Vlastimil Vondruška? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2018

NÁZEV SOUBORU: Přemyslovská epopej IV.pdf

VELIKOST SOUBORU: 2,38 MB

ISBN: 9788024384948

POPIS
Závěrečný díl tetralogie, kterou končí vyprávění o jedné z nejslavnějších epoch českých dějin, o době velkých přemyslovských králů, začíná bezvládím po smrti Přemysl II. Otakara, pokračuje vládou krále Václava II. a končí vraždou jeho syna Václava III. Král Václav II. byl nesmírně zajímavou osobností, v dějinách možná trochu nedoceněnou. Právě za jeho vlády se vytvořil model stavovského státu s přesnou dělbou odpovědnosti mezi panovníkem a šlechtou. On sám byl ovšem v duši umělcem, sám vynikající minesengr, ale také muž známý svou erotickou náruživostí. Jeho doba je dobou dvorských intrik, zápasu mezi šlechtou, dobou nástupu měst. Právě na přelomu 13. a 14. století se dotvořila tvář středověkých Čech, na níž už Lucemburkové mnoho nezměnili. Stejně jako v předchozích dílech se děj románu odehrává na širokém prostoru celé křesťanské Evropy, v ději vystupují všichni členové přemyslovského rodu a rovněž významné osobnosti té doby.
STÁHNOUT ČÍST
Přemyslovská epopej IV
Přemyslovská epopej IV. - Král básník Václav II. Závěrečný díl tetralogie, kterou končí vyprávění o jedné z nejslavnějších epoch českých dějin, o době velkých přemyslovských králů, začíná bezvládím po smrti Přemysl II. Otakara, pokračuje vládou krále Václava II. a končí vraždou jeho syna Václava III.
Audiokniha Přemyslovská epopej IV - Král básník ...
Přemyslovská epopej III - Král rytíř - audiokniha obsahuje třetí část čtyřdílné románové fresky o životě posledních přemyslovských králů. Autor Vlastimil Vondruška. Čte Jan Hyhlík. Třetí část čtyřdílné románové fresky o životě posledních přemyslovských králů začíná v době mládí Přemysla II.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY