Karel Kryl Zpověď eBook

Fatimma.cz Karel Kryl Zpověď Image

INFORMACE

Karel Kryl Zpověď je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Karel Kryl. Přečtěte si s námi knihu Karel Kryl Zpověď na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2019

NÁZEV SOUBORU: Karel Kryl Zpověď.pdf

VELIKOST SOUBORU: 4,61 MB

ISBN: 9788073369934

POPIS
Česká i zahraniční společnost zná velmi dobře repertoár Karla Kryla, jeho postoje vůči totalitnímu režimu i vůči polistopadovým reformám. Kniha Zpověď odhaluje slavného písničkáře v naprosto novém světle, dává nahlédnout do zákulisí rodiny. Poprvé se knižně dovídáme o dětství legendy jménem Kryl, rodinných zvyklostech i obtížích, o sourozencích a jejich společném folklorním období, o prvních láskách i první kytaře, na kterou byla později nahrána snad nejslavnější Krylova píseň Bratříčku, zavírej vrátka. O tom, co v skrytu duše Karla trápilo, o čem snil i kde chtěl být pochován. Karel Kryl, celým rodným jménem Karel Jan Kryl, byl nejpopulárnějším představitelem protikomunistických protestsongů od šedesátých let do sametové revoluce. Ovšem i po 17. listopadu 1989 začal velmi ostře kritizovat vývoj v tehdejším Československu, zásadně nesouhlasil s rozdělením republiky na dva státy, nevěřil ideálu kuponové privatizace a nastartovaných reforem. Ztratil důvěru v tehdejší politické vedení a vyčítal vládě, že podniká zásadní kroky, aniž by měla řádné zákony.Krátce před padesátými narozeninami náhle zemřel na srdeční příhodu. Zádušní mše se konala v bazilice sv. Markéty břevnovské farnosti za účasti mnoha osobností. Prezident Václav Havel však nepřišel. Karel Kryl zůstane v povědomí národa jako básník s kytarou, jehož texty vynikaly obrazností a metaforikou, hlubokou znalostí biblických textů, umění, historie, politiky.
STÁHNOUT ČÍST
Karel Kryl Zpověď | KNIHCENTRUM.cz
Karel Kryl Zpověď. Karel Kryl, Radka Slížová. Česká i zahraniční společnost zná velmi dobře repertoár Karla Kryla, jeho postoje vůči totalitnímu režimu i vůči polistopadovým reformám.
Karel Kryl - Zpověď (Karel Kryl, Radka Slížová) | Detail ...
Všetky informácie o produkte Kniha Karel Kryl Zpověď, porovnanie cien z internetových obchodov, hodnotenie a recenzie Karel Kryl Zpověď. Karel Kryl Zpověď od 7,87 € - Heureka.sk Na Heureke využívame personalizáciu a cielenú reklamu.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY