Děti Marie Terezie eBook

Fatimma.cz Děti Marie Terezie Image

INFORMACE

Děti Marie Terezie je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Hanne Egghardtová. Přečtěte si s námi knihu Děti Marie Terezie na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2012

NÁZEV SOUBORU: Děti Marie Terezie.pdf

VELIKOST SOUBORU: 10,80 MB

ISBN: 9788024918860

POPIS
Bylo jich celkem šestnáct a pouze jedenáct z nich přežilo dětský věk. Snadné to neměly od samého začátku. Jejich mocná a vlivná matka na ně pohlížela jako na zástavy v záludných mocenskopolitických hrách. Mnohé z nich byly už v nejranějším dětství zaslíbeny životním partnerům nebo předurčeny pro politické úřady k posílení vlivu a moci habsburského domu. Osobní vazby nebo vlastní přání přitom nehrály žádnou roli.
STÁHNOUT ČÍST
PŘEHLEDNĚ: Děti Marie Terezie. Osvícenství, neštovice i ...
* Marie Terezie a její vyvolený si po svatbě dopřáli líbánky, což tehdy nebylo běžné. Strávili je v Mariazellu, kde jim byla požehnána velká rodina. A ta se opravdu vyvedla. * Marie Terezie měla více než 20 různých titulů - od císařovny-manželky až třeba po markraběnku moravskou.
Marie Terezie (film) - iDNES.cz
Podle množství dětí to vypadá, jako by Marie Terezie byla hlavně zasloužilou matkou, ale ve stínu jejich potomků by neměly zůstat ani její státnické výnosy, byť některé z nich byly vlastně úsměvné. Základní mechanismus, kterým se Marie Terezie dostala na trůn, jsme už popisovali v minulém článku.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY