Vývary z kostí eBook

Fatimma.cz Vývary z kostí Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Vývary z kostí! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Vývary z kostí a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2017

NÁZEV SOUBORU: Vývary z kostí.pdf

VELIKOST SOUBORU: 9,23 MB

ISBN: 9788074240973

POPIS
Zkušená autorka nenapsala jen kuchařskou knížku, jak by se na první pohled mohlo zdát. Jde jí především o léčebné a preventivní zdravotní efekty vývarů z kostí, jež byly známy a uctívány už v době kamenné, o čemž podala důkazy archeologie. Také starověký Egypt je považoval za obecnou prevenci před nemocemi, Hippokrates je doporučoval jako prostředek dosažení krásy a štíhlosti a spolehlivého pomocníka při uzdravování. Galén považoval vývary z kostí za prostředek k podpoře hybnosti ve stáří, Paracelsus je předepisoval při nachlazení, zánětech a bolestech kloubů. Dnešní lékaři, kteří si vzpomněli na léčivé účinky polévek svých babiček, doporučují vývary také k růstu a lesku vlasů, proti celulitidě, k hebké kůži a omlazenípleti, ke zpevnění kostí při osteoporóze, jako prostředek odkyselení a vyčistění organismu, jako energetický zdroj a prostředek ke zvýšení potence.Autorce šlo nejen o léčebné účinky vývarů z kostí hovězích, drůbežích, rybích a vepřových, ale o i estetickou podobu polévek a jídel a o zeleninové a kořenicí doplňky, které znásobí požitek při jejich konzumaci. Prastaré rčení „Ke zdraví se lze projíst“ platí v předkládané knížce dvojnásob.
STÁHNOUT ČÍST
Vývar z kostí a jeho vliv na trávení, artritidu a ...
vývary z masa, kostí a zeleniny. ... Jedná se o pomalu vařený vývar z telecích a hovězích kostí s klouby, koření a zeleniny. Desetiminutová polévka. Rychlá polévka připravená z kostky masoxu, anglické slaniny, vody, strouhané mrkve, celeru a vajíček. Domácí hovězí polévka.
Vývar z kostí a jeho vliv na trávení, artritidu a ...
vývary z masa, kostí a zeleniny. ... Až 6 hodin vařený vývar z hovězího masa, kostí a kořenové zeleniny, servírovaný s játrovou rýží a domácími nudlemi. Hovězí vývar. Klasický hovězí vývar, čirý, silný a voňavý patří neodmyslitelně do české kuchyně.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY