Sídliště Kladno-Rozdělov eBook

Fatimma.cz Sídliště Kladno-Rozdělov Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Sídliště Kladno-Rozdělov! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Sídliště Kladno-Rozdělov a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2018

NÁZEV SOUBORU: Sídliště Kladno-Rozdělov.pdf

VELIKOST SOUBORU: 8,76 MB

ISBN: 9788090723603

POPIS
Píše se rok 1946 a Československo se potýká s bytovou krizí. Jedním z měst, kde je situace nejtíživější, je průmyslové Kladno. Z iniciativy zdejších dolů a hutí proto vzniká plán na vybudování nového sídliště na volných pozemcích západně od města. Do projektu je přizváno několik architektů, jejichž kolektiv vede jeden z nejrespektovanějších předválečných tvůrců Josef Havlíček. Vzhledem k nedostatku volných parcel navrhnou architekti v hlavní ose sídliště linii ambiciózních věžových domů, které se mají stát novou dominantou města. Ve své době patří kladenské věžáky k nejnákladnějším realizacím na území Československa a svou dokonale promyšlenou dispozicí, funkčním rozvržením i pokrokovým technickým zázemím udivují dodnes. Kniha podrobně mapuje příběh sídliště Kladno-Rozdělov a věžových domů od prvních skic po dokončovací práce. Popisuje úsilí, které Josef Havlíček a jeho kolegové věnovali obhajobě sebemenšího architektonického detailu. Přibližuje problémy, s nimiž se potýkalo československé stavebnictví v letech po druhé světové válce i dramatické proměny, které mu přinesl rok 1948. A skrze vzpomínky prvních obyvatel sídliště zachycuje také něco málo z atmosféry 50. a 60. let 20. století.
STÁHNOUT ČÍST
Rozdělovské věžáky - Wikipedie
Sídliště Kladno-Rozdělov. historie, architektura, urbanismus a všední život. Alexandr Němec, Roman Hájek. ... pod dílo průměrné 44 Válečná a poválečná léta 51 Další tvůrci sídliště óo URBANISMUS A HISTORIE SÍDLIŠTĚ Kladno po druhé světové válce óó Nové sídliště 71 Počátek plánování (1946-1947) 71 ...
Sídliště Kladno-Rozdělov: Historie, architektura ...
Ze vzorového sídliště zůstalo šest třináctipatrových domů. Věžové domy byly v Rozdělově postaveny v letech 1954 až 1957 jako součást projektu vzorového sídliště, který však nikdy nebyl dokončen. Kladno tak přišlo o náměstí s kolonádou nebo o experimentální dům z litého betonu.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY