Diversity Management eBook

Fatimma.cz Diversity Management Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Diversity Management! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Diversity Management a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2015

NÁZEV SOUBORU: Diversity Management.pdf

VELIKOST SOUBORU: 6,44 MB

ISBN: 9788074182297

POPIS
Monografie Diversity Management jeden z klíčových faktorů určující úspěšnost manažerských činností v současném globálním a turbulentně se měnícím prostředí" od autorky Kariny Mužákové z Vysoké školy Karla Engliše, a.s. zahrnuje vybrané výsledky z výzkumu vlivu diversity managementu na manažerské činnosti. Diversitu nejlépe definuje následující krédo: „Každý člověk je osobnost a je nutné se respektovat navzájem, od této definice lze pak velmi snadno porozumět i pojmu Diversity Management – tedy „řízení různorodosti“. V kontextu s trendy ve vývoji počtu a složení obyvatel zemí světa lze velmi snadno spatřovat silný potenciál v důležitosti porozumění a rovněž i začlenění Diversity Managementu do strategií podniků. V této knize se dočtete výsledky výzkumu jednoho z prvků diversity – věku – uvedeny jsou výsledky analýz věkové struktury obyvatel EU a ČR v kontextu vývoje počtu obyvatel včetně predikce. Kniha je určena nejen odborníkům zabývající se danou problematikou, ale rovněž i široké veřejnosti.
STÁHNOUT ČÍST
Diversity Management: come gestire le diversità in azienda
Diversity at the personal level (assumptions, stereotypes, prejudices, values and beliefs) Diversity at the inter-personal level (evaluation of impacts of behaviour on others) Diversity at the organizational level (auditing of policies, practices, procedures and organizational culture)
Diversity Management: come gestire le diversità in azienda
Diversity management is the strategy of using best practices with proven results to find and create a diverse and inclusive workplace. Successful strategies link diversity progress directly to business results. Best practices include effective use ofexecutive diversity councils,mentoring and sponsorship programsandemployee resource groupsto achieve desired results in recruitment, retention and ...
SOUVISEJÍCÍ KNIHY