Gnostický Adam eBook

Fatimma.cz Gnostický Adam Image

INFORMACE

Hledáte knihu Gnostický Adam? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2017 a autorem je Zuzana Vítková? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2017

NÁZEV SOUBORU: Gnostický Adam.pdf

VELIKOST SOUBORU: 6,47 MB

ISBN: 9788087054512

POPIS
Řecké slovo gnósis znamená „poznání“, které se podle gnostiků týkalo především odhalení skutečné povahy pozemského světa a vlastní spřízněnosti se světem božským. Úkolem člověka je svou božskou část „probudit“, a otevřít si tak možnost pro opravdovou spásu (která představovala návrat do světa božského). Gnostické interpretace se napájely z mnoha tradic (náboženských, filosofických i mytologických), ale základním zdrojem pro ně byl Starý zákon v čele s počátkem knihy Genesis, který je věnován stvoření světa a prvního člověka. Gnostičtí vykladači přistupovali k biblickému příběhu velmi kriticky, ale zároveň byli přesvědčeni, že obsahuje hluboký smysl, který lze náležitou interpretací objasnit. S pomocí řady paralel a interpretačních prostředků proto mezi řádky hledali „pravý příběh“, který se nachází za tím oficiálním. Tato kniha představuje a analyzuje různé verze gnostického mýtu o stvoření Adama a Evy, jejich porušení zákazu jíst ze stromu poznání a vyhnání z ráje, které jsou řazeny k tzv. setovské gnósi.
STÁHNOUT ČÍST
Gnostický Adam / Nejlevnější knihy
Gnostic Gospels are referenced in the Qur'an and these texts shaped Mohammad's understanding of Jesus.
Zuzana Vítková: Gnostický Adam cena od 197 Kč - Srovname.cz
Gnosticismus (z řec. gnósis, γνώσις poznání) je nábožensko-filozofický směr pozdní antiky, který zažil svůj největší rozmach v 1.-3. století našeho letopočtu.Charakteristické je pro něj odmítání hmotného světa, přesvědčení o spásné roli poznání a víra v božskou jiskru v člověku.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY