Milá Páně eBook

Fatimma.cz Milá Páně Image

INFORMACE

Milá Páně je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Albert Cohen. Přečtěte si s námi knihu Milá Páně na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2007

NÁZEV SOUBORU: Milá Páně.pdf

VELIKOST SOUBORU: 6,61 MB

ISBN: 8071858218

POPIS
Ona je krásná, mladá, bohatá, vdaná a neuspokojená. On je krásný, bohatý, úspěšný, svobodný, záletný a manželův nadřízený. Svůj cizoložný vztah prožívají současně jako jedinečnou milostnou vášeň na hranici zbožnění a jako její neustálou estetizovanou inscenaci hraničící s rituálem. Avšak ve chvíli, kdy jsou vlivem okolností - jsme ve třicátých letech 20. století a on je Žid - odkázáni čistě jen na lásku v neředěném stavu, chytí se vzdor intenzitě svého citu do pasti, kterou si svými maximalistickými nároky sami připravili. Jeden z největších milostných románů světové literatury 20. století patří zároveň k úhelným dílům francouzsky psané prózy po druhé světové válce.
STÁHNOUT ČÍST
David Stypka, Ewa Farna - Dobré ráno, milá - YouTube
Milá Páně - Albert Cohen . Jeden z největších milostných románů světové literatury 20. století patří zároveň k úhelným dílům francouzsky psané prózy po druhé světové válce. Ona je krásná, mladá, bohatá, vdaná a neuspokojená. On je krásný, bohatý, úspěšný, svobodný, záletný a manželův nadřízený.
Milá Páně - Albert Cohen | Databáze knih
Albert Cohen (1895-1981), původem z řeckého Korfu, studoval v Marseille a v Ženevě, pracoval jako diplomat v různých mezinárodních organizacích v Ženevě a v Londýně, zemřel 1981 v Ženevě. Autor několika románů (debutoval 1930), za "Milou Páně" dostal v roce 1968 Velkou cenu Francouzské akademie za román.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY