Lékařské pamluvy eBook

Fatimma.cz Lékařské pamluvy Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Lékařské pamluvy! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Lékařské pamluvy a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2019

NÁZEV SOUBORU: Lékařské pamluvy.pdf

VELIKOST SOUBORU: 2,96 MB

ISBN: 9788073456320

POPIS
Doktorská mluva je svět sám o sobě, medicínský jazyk je mnohovrstevnatý a různotvarý. Disponuje rozmanitou slovní zásobou klasických a moderních světových jazyků a současně těží z bohatství češtiny. Ke všemu se organicky vyvíjí a proměňuje ruku v ruce s pokroky a objevy medicíny, někdy na úkor systémovosti. Kromě cizích slov působí na jazyk medicíny mnoho dalších vlivů zevnitř i zvenčí. Tuto knížku autor pojal jako sondu do jazykového tělesa medicíny, cílem publikace je zábavnou formou dovést čtenáře k zamyšlení nad podstatou některých jazykových i medicínských reálií a k odhalení zajímavých souvislostí. Témata jednotlivých oddílů jsou vybrána podle skutečných situací, kdy se rozchází běžně mluvený či psaný jazyk zdravotníků a jazyková norma.
STÁHNOUT ČÍST
Kniha: Lékařské pamluvy - Vít Skalička | Knihy.ABZ.cz
163 Kč Lékařské pamluvy - Skalička Vít. Doktorská mluva je svět sám o sobě, medicínský jazyk je mnohovrstevnatý a různotvarý. Disponuje rozmanitou slovní zásobou klasických a moderních světových jazyků a současně těží z bohatství češtiny.
Lékařské pamluvy | Patro.cz | 22 let s Vámi
Domácí stránka > LÉKAŘSKÉ VĚDY > slovníkové příručky. Řazení: Autor Název Od nejnovějších. zobrazit jen eknihy . Počet titulů: 8 Slovník zdravotnických zkratek ... Lékařské pamluvy Skalička Vít. Doktorská mluva je svět sám o sobě, medicínský jazyk je mnohovrstevnatý a různotvarý. Disponuje rozm...
SOUVISEJÍCÍ KNIHY