Akadémia drakobijcov 1 - Nový žiak eBook

Fatimma.cz Akadémia drakobijcov 1 - Nový žiak Image

INFORMACE

Akadémia drakobijcov 1 - Nový žiak je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Kate McMullan. Přečtěte si s námi knihu Akadémia drakobijcov 1 - Nový žiak na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2009

NÁZEV SOUBORU: Akadémia drakobijcov 1 - Nový žiak.pdf

VELIKOST SOUBORU: 2,52 MB

ISBN: 9788087379073

POPIS
Pre deti od 7 rokov a pre všetkých milovníkov dobrej detskej fantasy...Keď potulný minstrel vyveští Wiglafovi z ruky, že sa stane hrdinom, Wiglaf sa vyberie naplniť svoj osud a prihlási sa do Akadémie drakobijcov. Lenže ako samôže stať drakobijcom chlapec, ktorý neznáša pohľad na krv?Prvý diel fantasy série deväťnástich príbehov o profesoroch, zamestnancoch a študentoch Akadémie drakobijcov vychádza vo skvelom preklade Oľgy Kralovičovej (prekladateľka Harryho Pottera).Séria bola vydaná v 18 krajinách sveta pod názvom „Dragon Slayers’ Academy”.Z tlačovej správy: Ačkoli se autorka Kate McMullanová při psaní své středověké fantasy ságy inspirovala vybraným humorem Monty Pythonů či kultovním seriálem Černá zmije, série je určena pro děti od sedmi let. Svůj svébytný humor si však podržela: je založený zejména na paradoxu, že dětský hrdina Wiglaf se chce stát drakobijcem, ale přitom nesnese pohled na krev. Když pak stojí před drakem a hrozí mu, že ho spolkne jako bonbon marshmallow, ukáže se být jeho humor mnohem účinnější než jeho zrezivělý meč – protivníka lze totiž s nezbytnou dávkoupohotovosti a odvahy skolit i dobře mířeným vtipem. Wiglaf je z rodu důvtipných sympaťáků, s nimiž se mohou identifikovat kluci i holky mladšího i staršího školního věku. K jeho nekonvenčnímu pojetí přispívá i věrný průvodce – prasátko Daisy, které mluví svéráznou řečí „čuničinou“. V příběhu situovaném do středověkých anglických reálií hraje dále významnou roli i prostředí akademie s jeho svéráznými figurkami – potrhlými profesory v roli vyučujících a plejádou nešikovných žáků, mezi nimiž nechybí ani ženský element. Toto prostředí notně zpopularizovala sága o mladém čaroději Harry Potterovi, kterou nelze v souvislosti s Drakobijeckou akademií nevzpomenout. Kate McMullanová publikovala Prvně do školy v roce 1997, tedy ve stejném roce, kdy vyšel i první díl z pera Joanne K. Rowlingové. Vzájemnou sadu podobností podporuje i fakt, že Drakobijeckou akademii překládá Pavel Medek, který mohl podobně jako u Pottera uplatnit svou invenci v převodech anglických novotvarů.Viac informácií o Akadémií drakobijcov ako aj nová zážitky nájdete na stránke www.drakobijci.eu.
STÁHNOUT ČÍST
Paperback: Akadémia drakobijcov 1 - Nový žiak (Kate ...
Kate McMullan: Akadémia drakobijcov - Nový žiak za 1,50€, nová. Stav: nové, Typ: predaj, z dňa 27. 5. 2020 (č. 32568203)
Kde kúpiť knihu - kdekupitknihu.sk
Vyberte si najpredávanejšie tituly od autora McMullan Kate. Tisícky lacných titulov na sklade okamžite k odoslaniu. Nakupujte na knihyprekazdeho.sk!
SOUVISEJÍCÍ KNIHY