Invaze 1968. Ruský pohled eBook

Fatimma.cz Invaze 1968. Ruský pohled Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Invaze 1968. Ruský pohled! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Invaze 1968. Ruský pohled a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2011

NÁZEV SOUBORU: Invaze 1968. Ruský pohled.pdf

VELIKOST SOUBORU: 10,39 MB

ISBN: 9788072154142

POPIS
Kniha představuje první pokus o ucelenější náhled na ruské vnímání pražského jara a okupace roku 1968. Popisuje pocit spřízněnosti, který sovětská liberální inteligence a rodící se disidentské hnutí cítily v čase brežněvovského utahování šroubů vůči dění v Praze, jež pro ně představovalo jednu z posledních nadějí na změnu. Publikace představuje také sovětské novináře pobývající v Praze, kteří podporovali změny v tehdejší ČSSR a následně za svůj postoj zaplatili deportací a ztrátou zaměstnání. Nahlíží i na sovětské vojáky, kteří přijeli do Československa, a v rozhovorech s nimi a dalších textech vykresluje jejich vnitřní svět i mohutnou mašinerii sovětské propagandy, jejímuž vlivu byli vystaveni. Knihu doprovázejí fotografie Josefa Koudelky, Karla Cudlína, Paula F. Goldsmithe, Miroslava Župníka a dalších autorů, stejně jako unikátní a dosud nepublikované snímky ze soukromých archivů sovětských vojáků i novinářů. Kniha vychází ve spolupráci s Ústavem pro studium totalitních režimů.
STÁHNOUT ČÍST
Invaze 1968 c ČSSR - Ruský pohled - YouTube
Invaze 1968: Ruský pohled, Invaze 1968: Ruský pohled
Invaze 1968. Ruský pohled online ke zhlédnutí hd ...
Film "Invaze 1968. Ruský pohled" nabízí jedinečný pohled na srpnové události roku 1968 z perspektivy, z jaké ji český divák ještě neviděl. Autor a režisér Josef Pazderka v době svého působení na postu zpravodaje ČT v Moskvě po léta shromažďoval archivní materiály a výpovědi svědků i účastníků invaze do ČSSR z ...
SOUVISEJÍCÍ KNIHY