Paměti a úvahy eBook

Fatimma.cz Paměti a úvahy Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Paměti a úvahy! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Paměti a úvahy a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2010

NÁZEV SOUBORU: Paměti a úvahy.pdf

VELIKOST SOUBORU: 5,24 MB

ISBN: 9788074250262

POPIS
Vzpomínky a úvahy dlouholetého vysokého funkcionáře Komunistické strany Československa a předsedy československé vlády přinášejí osobní svědectví, jakých není v naší současné politické literatuře mnoho. Historik si nad tímto textem opraví či potvrdí svá zkoumání, pamětník připomene vlastní život s jeho světlými i temnými stránkami, mladý zájemce o historii objeví pohled přímého účastníka událostí, které pomalu přikrývá čas. Jedno je však nejdůležitější – autor se rozhodl veřejně popsat svůj dlouhý politický život, své postoje a stanoviska ve složitých poměrech poválečného Československa a neskrývat se při tom za anonymní stranické a státní dokumenty, za „kolektivní“ hlas doby. Tím se také veřejně hlásí ke své odpovědnosti za vlastní kroky a rozhodnutí. Paměti politiků nejsou zpravidla vědeckými dokumenty. Osobní sympatie a antipatie, hořkost i hrdost, touha po uznání i obava ze zlomyslných dezinterpretací vždy provázejí podobné knihy. Text Lubomíra Štrougala má však v našich podmínkách ještě jednu zvláštnost – zčásti nahrazuje nepochopitelně chybějící vědecky zpracované monografie předních představitelů Československa po r. 1948. Autor však podobnou ambici neměl. Chtěl, jak z textu vyplývá, přispět k diskuzi o moderních dějinách této země a jejich souvislostech. Přitom se mu podařilo zaujmout i čtenáře „neodborníka“, protože nabízí přímý pohled na život a události doby, kterou si miliony lidí ještě velmi dobře pamatují. Kniha vychází v koedici s Pražskou vydavatelskou společností.
STÁHNOUT ČÍST
Paměti a úvahy - Lubomír Štrougal alternativy - Heureka.cz
Paměti a úvahy . Lubomír Štrougal; Lubomír Štrougal . 5,0 . Sledovať autora . Biografie a životopisy Spoločenské vedy. Všetky knihy autora . Epocha, 2010. 5 hodín čítania. Vydavateľstvo Epocha, 2010. Vzpomínky a úvahy dlouholetého vysokého funkcionáře Komunistické strany Československa a předsedy československé vlády ...
Paměti a úvahy | Dumknihy.cz - knihy po všech stránkách
Všechny informace o produktu E-book elektronická kniha Paměti a úvahy, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Paměti a úvahy. Paměti a úvahy od 129 Kč - Heureka.cz Na Heurece využíváme personalizaci a cílenou reklamu.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY