Poučení o zručnosti hornické eBook

Fatimma.cz Poučení o zručnosti hornické Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Poučení o zručnosti hornické! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Poučení o zručnosti hornické a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2012

NÁZEV SOUBORU: Poučení o zručnosti hornické.pdf

VELIKOST SOUBORU: 2,38 MB

ISBN: 9788020021069

POPIS
V roce 1773 vydal Christoph T. Delius, profesor Báňské akademie v Bánské Štiavnici, první vysokoškolskou učebnici hornictví "Anleitung zu der Bergbaukunst, neboli Úvod do hornictví". Dílo se rozšířilo nejprve po celé monarchii a později bylo další skoro dvě staletí využíváno nejenom v Evropě, ale rovněž v Latinské Americe. Deliovo jméno bylo jedním dechem vyslovováno s Agricolovými "Dvanácti knihami o hornictví" (1556), které shodou okolností rovněž dvě stě let představovaly hlavní světovou učebnici hornictví, která svému účelu sloužila nejenom v Krušných horách, ale také například v Mexiku. Třetím podobným tiskem, který vznikl v Čechách a na několik staletí se stal základní prací svého druhu, a to pro celý tehdejší svět, bylo dílo "O rybnících" Jana Dubravia (1547). Vychází v edici Europa.
STÁHNOUT ČÍST
Poučení o zručnosti hornické - Delius Christoph T. - SEVT.cz
Uživatelské hodnocení a recenze na Kniha Poučení o zručnosti hornické - Christoph T. Delius. Odkazy na odborné recenze. Kompletní informace k výběru.
Poučení o zručnosti hornické - Christoph T. Delius | Knihy ...
Poučení o zručnosti hornické. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze. Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené. Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení. ...
SOUVISEJÍCÍ KNIHY