Příběhy pražských svatyní eBook

Fatimma.cz Příběhy pražských svatyní Image

INFORMACE

Hledáte knihu Příběhy pražských svatyní? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2009 a autorem je Pavel Bedrníček? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2009

NÁZEV SOUBORU: Příběhy pražských svatyní.pdf

VELIKOST SOUBORU: 6,14 MB

ISBN: 9788072077069

POPIS
Obsáhlá publikace probírá v abecedním pořádku sakrální objekty na území hlavního města Prahy – pouze však objekty volně stojící, a to i zrušené, pokud je jejich původní účel dosud na první pohled zřetelný. U každého objektu je uvedena jeho historie a nejrůznější příběhy, které se k němu váží, včetně pověstí. Toto vyprávění je doplněno popisem interiéru i exteriéru. V některých případech je věnována pozornost i patronu kostela, event. i řeholnímu řádu, jehož kláštera je kostel součástí.
STÁHNOUT ČÍST
Tištěná kniha Příběhy pražských svatyní | Svaz českých ...
Dějiny a současnost pražských svatyní i legendy s nimi spojené. Záznamy v knize jsou abecedně řazené. Pojednávají o historii, architektonickém vývoji, výzdobě, zakladatelích a tvůrcích pražských sakrálních staveb. U jednotlivých svatyň najdeme příběhy a legendy, které se k nim váží, pokud jsou známy.
Příběhy pražských svatyní - Pavel Bedrníček | Internetové ...
U jednotlivých svatyň najdeme příběhy a legendy, které se k nim váží, pokud jsou známy. Legendy, jak je zachytili doboví vypravěči, se vztahují k osudovým momentům vývoje svatyň. V knize jsou záznamy o všech pražských sakrálních objektech různých církví, synagogách, kaplích a dalších, včetně zrušených objektů.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY